Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|

Zakaz lotów międzynarodowych do 9 krajów. Na liście nie ma krajów z UE

8
Podziel się:

Od środy do 8 grudnia br. obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw. Na liście są wciąż Stany Zjednoczone, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork.

Zakaz lotów międzynarodowych do 9 krajów. Na liście nie ma krajów z UE
Zakaz lotów do niektórych krajów został przedłużony. (Pexels)
bESCjcMR

W środę weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 20 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. W efekcie do obowiązuje zakaz lądowania na polskich lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych, a także lądowiskach - samolotów z pasażerami wykonującymi loty międzynarodowe z dziewięciu krajów. Chodzi o: Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Gruzję, Jordanię, Armenię, Kosowo, Macedonię, Serbię, Stany Zjednoczone Ameryki, z wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

W uzasadnieniu do projektu rozporządzenia jego autorzy podali, że nieuwzględnienie w wykazie państw objętych zakazem krajów Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen "ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów", podaje PAP.

Z kolei wyłączenie z objętych zakazem Stanów Zjednoczonych Ameryki stanów Illinois i Nowy Jork "wynika ze stabilnego poziomu zakażeń w tych stanach, zgodnie z danymi publikowanymi przez Centers for Disease Control and Prevention oraz z dość niskiego poziomu zagrożenia dokonania transmisji COVID-19 w ramach realizowania transportu lotniczego".

bESCjcMT
Zobacz także: CPK. "Budowa nowego lotniska to dobry pomysł, ale nie tak jak chce rząd"

Zakaz lotów wprowadzony został z uwagi na zagrożenie pandemiczne i jest regularnie przedłużany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESCjcNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Miq21
rok temu
Zgodnie z proklamacja Trumpa z 11 marca - ktora uwaga wciaz obowiazuje! - Polacy (Ci zamiszukujacy strefe schengen niebedacy rezydentami USA) nie moga latac do USA! Tak wiec te loty bylyby zbedne i tak i dlatego tez sa zawieszone a nie dlatego ze w USA panuje Covid i państwo polskie chroni tak dzielnie swoich obywateli!;)
gardzę PiSem ...
rok temu
Niech pisiki nie rozśmeszają inteligencji :) W każdym z tych krajów śmiertelność na COVID w przeliczeniu na 1000 mieszkańców jest mniejsza niż w Polsce. Czyli chodzi o to by to ich nie zarażać :) Jeśli chodzi o ilość zakażonych w przeliczeniu na ilość testów, to również prowadzimy, brawo PiS :)
art
rok temu
hahaha kolejne pis-prawo, czyli przepis który ośmiesza prawo i jest tylko po to, żeby pokazówkę zrobić, napinkę, że coś robią...Żenada. Do USA nie można, ale do Nowego Jorku i Chicago już tak - żeby czasem pis-elektoratu z polaczkowych dzielnic w tych miastach nie wnerwić na świnta. No ręce opadają. Robią jakieś durne prawo, a potem robią wyjątki, żeby nie denerwować swojego ludu, w efekcie mamy prawo ośmieszające się, nieskuteczne i uczące ludzi, że prawo jest g......m w Polsce. Za co nas Bóg tymi warchołami pokarał?
bESCjcNv
pytam
rok temu
A co z Tel-awiw?
Karol
rok temu
Przecież NY ma jeden z największych wskaźników zachorowań...