Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Zakaz lotów wkrótce zniknie. Samoloty przylecą z Wielkiej Brytanii

15
Podziel się

Obecne rozporządzenie o zakazie lotów wygasa 13 stycznia. Okazuje się, że to będzie ostatni tego typu akt prawny. Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował, że rząd nie pracuje nad kolejnym.

Zakaz lotów wkrótce zniknie. Samoloty przylecą z Wielkiej Brytanii
Zakaz lotów znika (zdj. ilustracyjne). (Istock)
bDAIWXkR

Co to oznacza w praktyce? Od czwartku przestanie obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Te dwa kraje były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do naszego kraju.

Zjednoczone Królestwo i Irlandia Północna znalazły się w wykazie państw z zakazem lotów do Polski, gdyż wykryły u siebie nową odmianę koronawirusa SARS-CoV-2. Szczep ten cechuje się znacznie większą zaraźliwością.

bDAIWXkT

Obecne rozporządzenie wygasa jednak 13 stycznia. Marcin Horała zapewnił, że kolejnego nie będzie.

- Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym - przekazał PAP Horała, który dotychczas był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym.

Także na Twitterze Horała napisał: "Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna".

bDAIWXkZ
Zobacz także: LOT na skraju bankructwa, popłyną miliardy? Horała: to drobiazg
bDAIWXlu
Źródło:
KOMENTARZE
(15)
Nick
2 tyg. temu
No tak, nie ma sensu pracować nad kolejnym zakazem, skoro pozostaje kwarantanna, po 10 dni w PL i UK w przypadku podróży okrężnej 😂. Do tego dochodzi wymóg posiadania negatywnego testu na covid na wjeździe do UK. I tyle w temacie.
UK82
2 tyg. temu
w praktyce to niewiele zmienia.
!!!!!!
2 tyg. temu
Zbiorowe pozwy sie proszą -jaki wynik negatywny testu-to dyskryminacja!!!!!!! A to może jeszcze test na HIV?grzybica ?-tez łatwo sie zarazić PARANOJA!
bDAIWXlv
Maniak
2 tyg. temu
Zakaz to wogóle paranoja pisu, w uk wykryli nowy szczep a w polsce nie bo nie ma labolatorium zdolne to zbadać 🤪 a z północnej irlandii i tak ludzie latają z dublina bo lepsze połączenia, belfast tylko kraków 😉
Oczywiście
2 tyg. temu
Ze zniknie bo Polacy przywiozą pieniążki