Koronawirus. Linie lotnicze zawieszają połączenia z Wielką Brytanią

Ryanair i Wizzair zawieszają loty z Polski do Wielkiej Brytanii. Powodem takiego stanu rzeczy są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, które w styczniu ogłosił brytyjski rząd.

Koronawirus nie odpuszcza. Ryanair ogłosił zawieszenie lotów z ośmiu lotnisk.Koronawirus nie odpuszcza. Ryanair ogłosił zawieszenie lotów z ośmiu lotnisk.
Źródło zdjęć: © Pexels

W związku z ogłoszeniem całkowitego lockdownu na terenie Wielkiej Brytanii Ryanair zawiesza czasowo loty na Wyspy z Polski. Wstrzymane zostają połączenia z niektórych polskich lotnisk: Szczecina, Rzeszowa, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Lublina i Olsztyna - informuje olsztyńska "Gazeta Wyborcza".

Na razie loty mają być zawieszone na najbliższe trzy miesiące. Jak podaje "GW", docelowo loty z portu Olsztyn-Mazury do Londynu przewoźnik przywróci od 29 marca.

Połączenia z Londynem, ale również z Dortmundem, zawiesza też Wizzair. Tanie linie lotnicze chcą przywrócić loty od 1 marca.

Do marca właśnie mogą potrwać obecne obostrzenia ogłoszone przez rząd Wielkiej Brytanii. Wszystko przez nową mutację koronawirusa SARS-CoV-2 cechującego się większą zaraźliwością.

Od piątku natomiast wejdzie w życie obowiązek przetestowania się przed przylotem do Wielkiej Brytanii. Na teren Zjednoczonego Królestwa będą wpuszczane osoby posiadające negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie.

Brexit z umową. "Proces potrwa jeszcze kilka lat"

Wybrane dla Ciebie