Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. TOS
|

Koronawirus. Do Wielkiej Brytanii tylko z testem. Nowy obowiązek od piątku

15
Podziel się

Już od godziny 4 rano 15 stycznia w Wielkiej Brytanii wejdą w życie nowe przepisy. Zgodnie z nimi, żeby dostać się do kraju, trzeba będzie przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Koronawirus. Do Wielkiej Brytanii tylko z testem. Nowy obowiązek od piątku
Do Wielkiej Brytanii tylko z testem. Nowy obowiązek od piątku (PAP, EPA)
bDzchaWJ

O wchodzącej niedługo w życie zmianie poinformowało we wtorek brytyjskie ministerstwo transportu.

Test musi być wykonany w ciągu 72 godzin przed wyjazdem, a jego brak będzie skutkował natychmiastowym nałożeniem grzywny w wysokości 500 funtów. Jak podkreślono, test nie zwalnia z obowiązku izolacji w przypadku przyjazdu z kraju, który nie znajduje się na liście bezpiecznych, ani z przestrzegania ograniczeń w przemieszczaniu się, wprowadzonych w ramach lockdownu.

Obowiązkowa izolacja po przyjeździe z zagranicy wynosi 10 dni, ale można ją skrócić w przypadku wykonania w piątym dniu po przyjeździe odpłatnego testu.

bDzchaWL
Zobacz także: Przedsiębiorcy sądzą się z państwem ws. lockdownu. To walka na długie lata?

Z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zwolnione będą dzieci poniżej 11. roku życia, przewoźnicy w ruchu towarowym i pasażerskim, przyjeżdżający z Irlandii, Wysp Normandzkich i wyspy Man, z którymi Wielka Brytania ma umowę o wspólnej przestrzeni podróżnej, oraz osoby przyjeżdżające z terytoriów, na których nie ma odpowiedniej infrastruktury do ich przeprowadzenia.

bDzchaWR

Chodzi o trzy brytyjskie terytoria zamorskie - Falklandy, Wyspę Św. Heleny i Wyspę Wniebowstąpienia, a do 21 stycznia dotyczyć do będzie także Antigui i Barbudy, Barbadosu i St. Lucii.

Wprowadzenie obowiązku przedstawienia wyniku testu na obecność koronawirusa już w zeszłym tygodniu zapowiedział minister transportu Grant Shapps, ale nie sprecyzował on wówczas, kiedy wymóg ten wejdzie w życie. Decyzja ministerstwa transportu odnosi się tylko do przyjazdów do Anglii, ale Shapps mówił, że podobne wymogi mają wprowadzić też władze Szkocji i Walii oraz że są prowadzone rozmowy w tej sprawie z rządem Irlandii Północnej. (PAP)

bDzchaWS
bDzchaXm
KOMENTARZE
(15)
nwo
5 dni temu
paszport polsatu czip w zope i na kolanach mozna juz wsiadac do samolotu prosto do obozu pracy
Bob
5 dni temu
A kwarantannę na miejscu kto opłaca ?
polka
4 dni temu
i co jeszcze...to juz niewolnictwo a to dopiero poczatek drogi do zniewolenia bedzie tylko gorzej...
bDzchaXn
z sąsiedztwa
5 dni temu
Ładny widok .
Iza
4 dni temu
Czekam, aż się to wszystko w końcu skończy. W tym roku poszłam do Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i wszystko się pokrzyżowało. Takie nauczanie to nie to samo. Ja jestem zadowolona z wyboru, ale chciałabym, aby świat wrócił do normy.