Trwa ładowanie...
bDzJmasB

Notowania

Testy Na Koronawirusa – Wszystkie wiadomości

15
12.01.2021 19:21

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus. Do Wielkiej Brytanii tylko z testem. Nowy obowiązek od piątku

Już od godziny 4 rano 15 stycznia w Wielkiej Brytanii wejdą w życie nowe przepisy. Zgodnie z nimi, żeby dostać się do kraju, trzeba będzie przedstawić negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

159
03.11.2020 10:21

KORONAWIRUS
 / 
Zmiany w testowaniu. "Liczba wykrytych zakażeń poszybuje"

Minister zdrowia ogłosił w piątek istotne zmiany - aby potwierdzić koronawirusa, wystarczy test antygenowy. Takie testy są szybkie i znacznie tańsze niż stosowane do tej pory testy PCR. Zdaniem dr Pawła Grzesiowskiego, statystyki zachorowań powinny być przez to liczone na nowo. Testy antygenowe mają jednak też pewien minus.

27
02.11.2020 15:31

KORONAWIRUS
 / 
Słowacja mówi dość. Ruszyła wielka akcja

Prawie połowa populacji Słowacji została przetestowana na koronawirusa w sobotę, pierwszego dnia dwudniowych ogólnokrajowych testów. Rząd ma nadzieję, że pomoże to zahamować wzrost liczby zakażeń i uniknąć lockdownu. Druga runda jest planowana na przyszły weekend.

57
02.11.2020 14:07

ZDROWIE
 / 
Koronawrius. Niemcy zaczynają wielkie testowanie Polaków. Będzie ich to kosztować miliony

Polska to dla Niemców "obszar ryzyka". Jednak przygraniczne firmy są od pracowników z Polski uzależnione. Rozpoczyna się więc wielkie testowanie. Koszty? Niemieckie firmy mogą wydać na to miliony euro.

21
28.10.2020 6:47

TESTY NA KORONAWIRUSA
 / 
Nie będzie funduszu na testy dla seniorów. Sejm się nie zgodził

Przez Sejm przeszła tzw. ustawa covidowa, regulująca w końcu wiele kwestii związanych ze zwalczaniem pandemii. Wśród przyjętych rozwiązań nie ma jednak funduszu celowego na zakup testów dla określonych grup osób.

bDzJmasD
333
21.10.2020 7:19

PANDEMIA
 / 
Test na koronawirusa można zrobić za 250 zł. "Ano! Jezdit Polacy, jezdit!"

Testy na koronawirusa metodą genetyczną potrafią kosztować nawet 900 zł. Dlatego mieszkańcy pogranicza wolą wykonywać je u naszych południowych sąsiadów. - Nie chodzi wyłącznie o pieniądze - opowiadają czytelnicy. Tylko dogadać się trudno.

811
18.10.2020 10:44

GOSPODARKA
 / 
Test na koronawirusa za 869 zł. Pokazał paragon i pyta o badania ministrów

Biznes medyczny w związku z epidemią koronawirusa kwitnie. Wszyscy ci, co chcą sprawdzić, czy są zakażeni COVID-19, mogą to zrobić prywatnie w każdej chwili. Jednak koszty takiego badania zwalają z nóg.

124
13.10.2020 16:02

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Dramatycznie brakuje odczynników do testów na COVID-19. Niektóre laboratoria nie pracują w ogóle

- Diagności laboratoryjni stają na rzęsach, żeby pozyskać sprzęt i odczynniki. A teraz wiele laboratoriów covidowych w kraju boryka się z brakiem odczynników - mówiła w programie "Newsroom" dr Matylda Kłudkowska, wiceprezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Odnosząc się do słów ministra Jacka Sasina o zbyt małym zaangażowaniu medyków w pracę, powiedziała: chciałabym zaangażować pana premiera do pomocy w pozyskaniu odczynników, których nam teraz dramatycznie brakuje. - Dramatycznie, to znaczy, że niektóre laboratoria nie pracują od tygodnia, nie wykonują żadnych badań - podkreśliła.  Jak wyjaśniała, odczynniki są sprowadzane z zagranicy i na polski rynek trafia ich określona ilość. - Nie może zamówić tyle, ile potrzebujemy, ale tyle, ile firma oferuje. Może być tak, że laboratorium ma moc na 40 - 50 badań dziennie, a odczynników ma tyle, że wystarcza na trzy - dodała.

85
09.10.2020 8:54

COVID-19
 / 
Test na koronawirusa. Prywatnie może kosztować nawet 700 zł

Służba zdrowia nie nadąża z testowaniem. Dlatego część osób poszukuje prywatnych badań. Na wyniki jednak trzeba czekać.

bDzJmasJ
133
21.09.2020 14:22

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus. 784 przypadki nie robią wrażenia? Błąd. To rekordowy poniedziałek

784 nowe przypadki zarażeń koronawirusem – takie dane za ostatnią dobę podało dzisiejszego poranka Ministerstwo Zdrowia. Jak na razie jest to rekordowy poniedziałek – w ten dzień tygodnia podawana liczba nowych przypadków jest na ogół stosunkowo niska.

86
31.08.2020 13:10

KORONAWIRUS
 / 
Kwarantanna. 10 dni izolacji i bez testu na obecność wirusa - ale nie u wszystkich

Skrócony do 10 dni czas izolacji będzie miał zastosowanie tylko u osób, u których nie wystąpią objawy COVID-19. Nie będą one musiały też przechodzić testów na obecność wirusa. Za to 20 dni w izolacji spędzą chorzy z upośledzonym układem odpornościowym. Nowe przepisy mają być podpisane przez premiera lada dzień.

5
18.08.2020 8:01

KORONAWIRUS
 / 
Testy na koronawirusa. Lekarze muszą sami zapłacić

Lekarze i pielęgniarki z jednego ze szpitali na Mazowszu muszą sami płacić za testy na koronawirusa. Ale za to w preferencyjnych cenach - szczyci się dyrekcja placówki. Sprawę wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia.

85
17.08.2020 17:21

COVID-19
 / 
Testy albo kwarantanna po powrocie do Polski? Ministerstwo daje jednoznaczną odpowiedź

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że nie ma na razie planów wprowadzenia obowiązkowych testów na obecność koronawirusa dla Polaków powracających z zagranicy. O takiej ewentualności informowali jeszcze na początku tego miesiąca minister zdrowia oraz rzecznik rządu. Nie będzie też na pewno kwarantanny.

bDzJmasK
10
08.08.2020 12:29

KORONAWIRUS
 / 
Poważna pomyłka służb sanitarnych. W Polsce przeprowadzono mniej testów, niż sądzono

W Polsce przeprowadzono aż o 10 proc. testów na koronawirusa mniej, niż pierwotnie podawało Ministerstwo Zdrowia. Źródłem pomyłki ma być WSSE Kielce, gdzie dochodziło do błędnego raportowania testów.

78
05.08.2020 13:34

KORONAWIRUS
 / 
Exim Tours w sporze z klientami. Turyści grożą pozwem zbiorowym, ale sprawa nie jest jednoznaczna

Klienci biura podróży Exim, którzy wykupili wakacje na Cyprze Północnym, mają nie lada kłopot. By spędzić tam urlop, muszą zapłacić za testy na COVID-19, nie mając przy tym gwarancji, że zostaną wpuszczeni lub wypuszczeni z wyspy. Chcą zrezygnować z wyjazdu i odzyskać pieniądze. Jednak tour operator uważa, że przepisy o bezkosztowym anulowaniu umowy nie mają tu zastosowania. Proponuje hotel w innej części wyspy lub wysyła wezwania do zapłaty.

42
30.07.2020 19:17

WIADOMOŚCI
 / 
Pierwsze polskie testy na Covid-19 zalegają w magazynie. Tymczasem MZ deklaruje zakupy w polskich firmach

- Jak najbardziej jesteśmy zainteresowani polskimi testami na koronawirusa, jednak na razie korzystamy z tych, które mamy już zgromadzone w dużej liczbie - informuje money.pl resort zdrowia. Tymczasem testy, którymi rząd chwalił się w kwietniu, wciąż zalegają w magazynach, bo producent nie wie gdzie je wysłać.

4
28.07.2020 12:26

KORONAWIRUS
 / 
Polskie testy na koronawirusa. "Nie kupimy żadnych innych"

W kwietniu były wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin poinformował, że przekaże Instytutowi Chemii Bioorganicznej PAN środki na produkcję pierwszych polskich testów na obecność koronawirusa. Testy lada moment miały trafić na pierwszą linię frontu z pandemią. Tymczasem, jak pisaliśmy w money.pl, kończy się lipiec, a producent pierwszej partii 150 tys. testów dalej nie wie gdzie je wysłać. - My innych testów, niż polskie nie będziemy kupować. Musimy wspierać polską gospodarkę, jeżeli będziemy zamawiać, to tylko polskie testy – zapewniał w "Money. To się liczy" wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

387
27.07.2020 19:40

MEDYCYNA
 / 
Polskie testy na koronawirusa. Sukces otrąbiony, a one zalegają w magazynie

W kwietniu rządzący ogłosili sukces. Okazało się, że opracowaliśmy pierwszy polski test na Covid -19. Testy lada moment miały trafić na pierwszą linię frontu z pandemią. Kończy się lipiec, a producent pierwszej partii 150 tys. testów dalej nie wie gdzie je wysłać.