Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Zakończenie roku szkolnego 2018/19. Ministerstwo podjęło decyzję. Wakacje rozpoczną się wcześniej

42
Podziel się

Ministerstwo Edukacji Narodowej oficjalnie ogłosiło zmianę daty zakończenia roku szkolnego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego zajęcia dydaktyczne zakończą się 19 czerwca, czyli dzień przed Bożym Ciałem.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem. Na zdj. szef MEN Dariusz Piontkowski.
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem. Na zdj. szef MEN Dariusz Piontkowski. (PAP)
bEaieCOd

Koniec tegorocznego roku szkolnego oraz upragnione przez wszystkich uczniów wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W związku z przypadającym na 20 czerwca Bożym Ciałem, które ustawowo jest dniem wolnym od pracy i nauki, pojawiła się propozycja zakończenia roku szkolnego już w przeddzień tego święta.

Pierwotnie uczniowie mieli odebrać świadectwa szkolne w piątek 21 czerwca. Jednak na początku czerwca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zakończenie roku może odbyć się wcześniej - 19 czerwca, dzięki czemu wakacje wydłużą się o dwa dni.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia, a w środę dokument został podpisany przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

bEaieCOf
Zobacz także: Zobacz: Polska szkoła wchodzi w cyfrową erę. Minister Zagórski: Do końca 2020 r. internet w każdej szkole

Tym samym zgodnie z decyzją MEN zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się 19 czerwca.

bEaieCOl

Jak zapewnił resort edukacji, każdego roku zajęcia w szkołach będą kończyły się w najbliższy piątek po 20 czerwca i w tym zakresie nic się nie zmieni. Jednak wprowadzona zostanie zasada, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę.

Wakacje natomiast, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia, a rok szkolny rozpocznie się 1 września. W bieżącym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły jednak 2 września, ponieważ pierwszy dzień września wypada w niedzielę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEaieCOG
KOMENTARZE
(42)
Beata
2 lata temu
Zawsze można zmienić zawód żeby zarabiać te 5 tys. :):):) Brak słów.......
vcx
2 lata temu
Nieuki trzeba było się uczyć i zostać nauczycielem też byście mieli dobrze, a nie teraz płaczą bo pracować musza 40 h tygodniowo.
Kazik
2 lata temu
Nie można było podpisać decyzji we wrześniu 2018r.? Jestem rodzicem i nie mogę być na zakończeniu roku swojego dziecka bo jestem lekarzem a pacjenci zapisują się pół roku do przodu i nie można ich przepisać, bo kolejka oczekujących się posypie. „Polska, mieszkam w Polsce”
bEaieCOH
Obserwator z ...
2 lata temu
szybko skonczyliscie edukacje,bo tych waszych wpisach to widac,gdzie prymitywizm i prostactwo goruja nad waszym rozumem
Olx
2 lata temu
Kolejna zmiana rychło w czas...
...
Następna strona