Notowania

oświata
12.06.2019 14:02

Zakończenie roku szkolnego 2018/19. Ministerstwo podjęło decyzję. Wakacje rozpoczną się wcześniej

Ministerstwo Edukacji Narodowej oficjalnie ogłosiło zmianę daty zakończenia roku szkolnego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego zajęcia dydaktyczne zakończą się 19 czerwca, czyli dzień przed Bożym Ciałem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego jeszcze przed Bożym Ciałem. Na zdj. szef MEN Dariusz Piontkowski.

Koniec tegorocznego roku szkolnego oraz upragnione przez wszystkich uczniów wakacje zbliżają się wielkimi krokami. W związku z przypadającym na 20 czerwca Bożym Ciałem, które ustawowo jest dniem wolnym od pracy i nauki, pojawiła się propozycja zakończenia roku szkolnego już w przeddzień tego święta.

Pierwotnie uczniowie mieli odebrać świadectwa szkolne w piątek 21 czerwca. Jednak na początku czerwca premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zakończenie roku może odbyć się wcześniej - 19 czerwca, dzięki czemu wakacje wydłużą się o dwa dni.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia, a w środę dokument został podpisany przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Zobacz: Polska szkoła wchodzi w cyfrową erę. Minister Zagórski: Do końca 2020 r. internet w każdej szkole

Tym samym zgodnie z decyzją MEN zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się 19 czerwca.

Jak zapewnił resort edukacji, każdego roku zajęcia w szkołach będą kończyły się w najbliższy piątek po 20 czerwca i w tym zakresie nic się nie zmieni. Jednak wprowadzona zostanie zasada, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę.

Wakacje natomiast, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia, a rok szkolny rozpocznie się 1 września. W bieżącym roku kalendarzowym dzieci i młodzież pójdą do szkoły jednak 2 września, ponieważ pierwszy dzień września wypada w niedzielę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

BydgoszczakStrajkującym nygusom bym zrobił miesiąc wolnego i 1.08 do roboty. Wfista 1,5 etatu - tj 27h biorący do ręki 5000 zł strajkował bo nie ma z czego żyć. … Czytaj całość

12-06-2019

DominikW ogóle rok szkolny powinien się rozpocząć 1 września i skończyć 2 września. Po co chodzić do szkoły

12-06-2019

ZK590stwierdzam, że lekcje, uczniowie, nauka to jest to co najbardziej przeszkadza nauczycielom w niesieniu kaganka wiedzy. Lekcje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (42)