Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Założyciel parabanku Finroyal zatrzymany. Rok temu skazano go na 10 lat pozbawienia wolności

5
Podziel się

Założyciel piramidy finansowej Finroyal ponownie zatrzymany. Rok temu został skazany na 10 lat więzienia, ale wyrok nie jest prawomocny. Tym razem zatrzymano go w innym wątku tej afery.

Założyciel parabanku Finroyal zatrzymany. Rok temu skazano go na 10 lat pozbawienia wolności
Firma Finroyal w latach 2007-2012 oszukała ponad 1700 osób na łączną kwotę około 100 milionów złotych. (East News, Pawel Koziol)
bDSGCDmJ

To był pomysł na biznes podobny do Amber Gold, ale na mniejszą skalę. Twórca piramidy finansowej Finroyal Andrzej K. został ponownie zatrzymany. Wpadł w ręce policjantów z Radomia w śledztwie dotyczącym prania brudnych pieniędzy pochodzących z oszustwa na szkodę klientów FRL Capital Limited – informuje RMF FM.

W 2019 r. Andrzej K. został skazany na karę 10 lat pozbawienia wolności za niekorzystne rozporządzanie mieniem oraz gromadzenia środków pieniężnych osób fizycznych bez zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto sąd we Wrocławiu nałożył na niego kare finansową w wysokości miliona złotych oraz obowiązek naprawy wyrządzonych szkód. Wyrok nie był prawomocny, więc Andrzej K. nie trafił do więzienia ani nie musiał płacić kary.

bDSGCDmL

Jak informuje RMF FM, teraz został zatrzymany w innym wątku afery i trafił do aresztu.

Zobacz także: Nowe podatki. "Pytanie, czy przeciętny Kowalski to zobaczy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSGCDnm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Prawda
7 miesięcy temu
Śmieszne wyroki w śmiesznym kraju a biedny ciężko pracujacy Kowalski na przegranej pozycji
Przeciętny
7 miesięcy temu
Gdyby tu chodziło o wyrok w którym zostałby skazany przeciętny Polak to byłby ten wyrok już dawno prawomocnym i koleś odbywałby karę zasadzoną przez Sąd. Niestety nie jest to przeciętny bo przekręcił dziesiątki milionów złotych i jest za co opłacić pewne nie wymieniane osoby w poście, ale w domyśle znane. Za przeciętnym Polakiem bylby wykonany już telefon nawet z sdu do policji, że godzinę temu już wyrok się uprawomocnił i można zamknąć tego przeciętnego. Odpis prześlemy w międzyczasie do policji padłoby zdanie. Będzie grało statystycznie w sądzie i policji.
Plichta
7 miesięcy temu
Andrzej oddawaj pieniądze
bDSGCDnn
selek
7 miesięcy temu
Co tym razem obiecywał? Amber Gold dawało naiwnym 14,5% na lokacie rocznie w czasie deflacji. A ile proponował ten Fibroyal C. Ltd???
Anna
4 miesiące temu
To jest skandal i drański wyrok,Korytkowski powinien dawno siedzieć,za przekręt /wpłaty opłat kasowych,ale w Polsce chroni się złodzieji i oszustów.Podłe to prawo,i pokrętna sprawiedliwość.No i następne złodziejskie praktyki;Finroyal.Jak państwo polskie nie wstydzi się takich praktyk?