Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Zamiany na kolei. PKP Intercity odwołuje część pociągów

3
Podziel się:

Ograniczone zainteresowanie podróżami w czasie trwania epidemii wymusiło zmiany w rozkładach pociągów. Część pociągów zostaje czasowo odwołana.

Zamiany na kolei. PKP Intercity odwołuje część pociągów
PKP Intercity (PKP Intercity, PKP Intercity)

"W związku z pandemią koronawirusa i uwarunkowaniami mającymi wpływ na możliwość przemieszczania się i zapotrzebowaniem na nie PKP Intercity na bieżąco dostosowuje swoją ofertę do aktualnej sytuacji" - informuje przewoźnik.

I właśnie ze zmianą sytuacji Intercity odwołuje część pociągów. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już od piątku 6 listopada 2020 roku.

"Trwająca epidemia i związane z tym kolejne ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją" - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Sytuacja nie jest dobra. Jak wskazuje PKP, średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63 proc. względem 2019 roku.

"W związku z tym przewoźnik wprowadza zmiany w siatce połączeń i dostosowuje liczbę kursujących pociągów do aktualnego zainteresowania. W odniesieniu do średniej dziennej liczby pociągów uruchamianych w obowiązującym rozkładzie jazdy, tymczasowo odwołanych zostaje około 5 proc. pociągów" - podał przewoźnik.

Listę odwołanych pociągów PKP udostępnia na swojej stronie internetowej.

Co z kupionymi już biletami? Podróżnym, którzy zakupili bilety na odwołane połączenia (na całej trasie lub na jej części), przysługuje prawo do otrzymania zwrotu należności bez potrącania odstępnego lub możliwość skorzystania z połączenia alternatywnego - wskazuje Intercity.

Osoby posiadające bilet zakupiony w kasie lub w biletomacie – muszą udać się do kasy biletowej w celu otrzymania należności za zwrot biletu lub w przypadku decyzji o skorzystaniu z alternatywnego połączenia, w celu wydania przez kasjera odpowiedniego poświadczenia wraz z miejscówką na wybrany pociąg,

Natomiast podróżni posiadający bilet w wersji elektronicznej muszą oddać bilet zdalnie (kwota za bilet zostanie zwrócona z potrąceniem odstępnego, następnie klient otrzyma również wyrównanie całej kwoty za bilet).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Mandolino
3 lata temu
Ale jak widać na fotografii z Malborka do Kaudowa kursuje:)
chomikos
3 lata temu
No jak z zaskoczenia. Jak z zaskoczenia. Przecież informacja o tym już od tygodnia wisi na tablicy w poczekalni w Zagórzu. Każdy ma dostęp i mógł se przeczytać...
Gordon
3 lata temu
Będziemy jezdzic konno do W wy z Krakowa 5 do 6 dni.