Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych. Rząd podjął decyzję

25
Podziel się

Cmentarze pozostaną zamknięte w dniach 31 października-2 listopada - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, w której brali też udział minister Adam Niedzielski i prof. Andrzej Horban. - Kiedy ta druga fala wywraca nasze życie, musimy zdecydować, co dalej - powiedział szef rządu.

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych. Rząd podjął decyzję
Cmentarze pozostaną zamknięte - zapowiedział Mateusz Morawiecki. (kprm, Krystian Maj)
bEiQUwTF

- Wiosna dała nam poczucie bezpieczeństwa. Ale ta druga fala zmiotła to uczucie [...]. Ta druga fala jest groźniejsza od pierwszej i musimy reagować. Na pewno popełniono błędy, my również je popełniliśmy - mówił premier.

- Analizowaliśmy to bardzo dokładnie i uznaliśmy, że cmentarze, w dzień przed świętem Wszystkich Świętych, we Wszystkich Świętych i w dzień zaduszny, muszą pozostać zamknięte - ogłosił Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział również, że seniorzy muszą dalej pozostać w domach, w trosce o ich zdrowie. Nadal będzie dostępny specjalny korpus, który będzie pomagać najstarszym.

bEiQUwTH

- To jest ważna informacja: seniorzy muszą pozostać w domach. Nie mogą spotykać się z młodymi, z wnukami [...]. Od tego zależy wasze życie - przekonywał szef rządu.

To kontynuacja specjalnego programu ochrony osób powyżej 70. roku życia. Rząd już w zeszłym tygodniu zdecydował, że jeżeli seniorzy nie pracują, lub nie mają żadnej pilnej potrzeby, to mają pozostać w domu.

Zobacz także: Zobacz: Wirus nie zniknie. Utrudnienia nawet do wiosny

Z danych GUS wynika, że ludzi powyżej 70. roku życia jest w Polsce dokładnie 4,4 mln. 4 484 582 - by być precyzyjnym - według stanu na 31 grudnia 2019 roku. To oznacza domowy lockdown dla ponad 4 mln Polaków.

bEiQUwTN

- Listopad, w pierwszych dniach listopada pozostajemy w domach. Mam nadzieję, że uda się obniżyć temperaturę sporu - zakończył Mateusz Morawiecki.

O zamykanie cmentarzy eksperci i dziennikarze pytali rząd od początku października. Decyzja jednak zapadła dopiero tuż przed dniem Wszystkich Świętych.

Mateusz Morawiecki zaapelował również do przedsiębiorców i firm o uruchomienie pracy zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

bEiQUwTO

- Nie chcemy całkowicie zamykać gospodarki - mówił wczoraj na Stadionie Narodowym, który zmienia się w narodowy szpital covidowy, premier.

Razem z szefem rządu w spotkaniu na Narodowym wzięli udział minister zdrowia Adam Niedzielski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz dr n. med. Artur Zaczyński.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem infrastruktury stworzonej na stadionie narodowym w te 12 dni. Szpital tymczasowy to realne narzędzie, które będzie nas wspierało w ciągu najbliższych tygodni - powiedział minister zdrowia.

Jak podkreślił Niedzielski, rząd codziennie zwiększa istniejącą infrastrukturę o około 1000 łóżek.- Przygotowaliśmy także nowe rozwiązanie dot. poszerzenia bazy izolatoriów - dla pacjentów, którzy niekoniecznie muszą być leczeni w warunkach szpitalnych - dodał minister.

bEiQUwTP

Koronawirus tymczasem nie zwalnia. W piątek dobowa liczba zakażeń SARS-CoV-2 wyniosła 21629. Jednocześnie 202 osoby zmarły na COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiQUwUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
Józek Robotni...
8 miesięcy temu
Co za pierdoły !! Przed wszystkimi świętymi zniczami handlują wszystkie sklepy, targi i różne budki z wszystkim. Nie wiedziałem też że można pracować tyko 1 listopada a potem leżeć cały rok. Kto to wymyśla takie bzdury w internecie.?
PJN
8 miesięcy temu
Jak gra Pan na punkty to ruch słaby
mój ból jest ...
8 miesięcy temu
ale jak się bardzo chce, to wystarczy poprosić proboszcza i można wjechać na cmentarz limuzyną?
bEiQUwUj
Naczelnik chc...
8 miesięcy temu
Na Białorusi dwa miesiące temu okropną przemocą stłumiono tamte wystąpienie ludowe; w Polsce na szczęście podobne metody nie są jeszcze używane.
Ratman.
8 miesięcy temu
Ale na protesty to można chodzić. Brawo rząd. Tylko nasz rząd umie Wyizolować wirusa na cmentarzu a na demonstracji wirusa nie ma.
...
Następna strona