Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Zamość dostanie nową obwodnicę. GDDKiA ogłasza przetarg

23
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada budowę kolejnych obwodnic. Przetarg na dokumentację ma dotyczyć projektów w Zamościu i Szczebrzeszynie. To kolejne realizacje w ramach Rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic.

Zamość dostanie nową obwodnicę. GDDKiA ogłasza przetarg
Rząd zapowiedział budowę 100 obwodnic (Adobe Stock)

Na Lubelszczyźnie powstaną dwie nowe obwodnice: - Przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej dla obwodnic Zamościa i Szczebrzeszyna w woj. lubelskim w ciągu drogi krajowej nr 74 ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Weber w trakcie wideokonferencji powiedział, że dokumentacja ma pomóc w stworzeniu studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnic Zamościa i Szczebrzeszyna. Ma to pomóc wyborze najkorzystniejszych przebiegów tras obwodnic.

- Te obwodnice powstaną w ciągu drogi krajowej nr 74. Będą one realizowane wspólnie z innymi zadaniami na tej drodze - obwodnicami Gorajca, Dzwoli, Janowa Lubelskiego. Chcemy, aby droga nr 74 poprawiała swoją przepustowość, aby zostały zniwelowane "wąskie gardła", które w tej chwili na tej drodze w woj. lubelskim występują" - powiedział Weber.

Zobacz także: Opłata reprograficzna. Przedstawiciel artystów: Dołożyć mają się producenci, nie kupujący

Droga nr 74 prowadzi z Wielunia przez Piotrków Trybunalski, Kielce, Opatów, Kraśnik, Zamość do przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie. W Zamościu łączy się ona z drogą krajową nr 17. Na odcinku Janów Lubelski-Kraśnik trasa pokrywa się z budowaną obecnie drogą ekspresową S19, która ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ-południe we wschodniej części Polski i stanowić część międzynarodowej trasy Via Carpatia.

Obwodnice Zamościa i Szczebrzeszyna mają być realizowane w ramach Rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
Suweren
rok temu
Jak dużo znaczy być przedstawicielem w terenie Partii Rządzącej-jak jest w Zamościu czy Tomaszowie ,Pieniedzy nie mogą przerobić a jak z innego obozu to nie otrzymasz kasy nawet na chodnik tak Rządzący traktują Samorządy a tak swoich.
Byk
rok temu
Jak budowała PO-PSL to były najdroższe autostrady w Europie z ekranami w szczerym polu, a podwykonawcy nigdy nie dostawali kasy na czas lub w całe. Teraz widać efekty budów i jak szybko pracę postępują aż chce się patrzeć. Dobrze że Nowak nie buduję bo by wszystka kasa popłynęła do stolarzy a ci by je chowali w nogach od stołu, za ich rządów złodzieje i oszuści mieli życie jak w raju.
ToJa
rok temu
A Szczecin - Szczecinek - Gdańsk to od macochy?
stary solidar...
rok temu
Straszne to tempo budowy dróg... kiedy wreszcie ta obwodnica Warszawy...wstyd na całą Europę.
bajdy
rok temu
nic nie dostaniecie!!! galopuje inflacja i podwyższają podatki przecież tyle kasy wypracowała prez 7 lat tvp, obajtek, elektrownia ostrołeka, miliony aut elektrycznych, czołgi, promy. odzyskany podatek vat.... .... co PIS robi z ta kasa i dlaczego nie zarabiamy jak w niemczech???
...
Następna strona