Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamówienia publiczne. Wynagrodzenia powinny być waloryzowane

W związku z radykalnym wzrostem kosztów realizacji umów, wynagrodzenia wykonawców powinny być waloryzowane - uważa Konfederacja Lewiatan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Koszty np. materiałów budowlanych czy obciążeń pracowniczych znacznie wzrosły. To uderza w wykonawców długoterminowych. (Fot: GDDKiA)

Urząd Zamówień Publicznych wydał opinię pt. Dopuszczalność zmiany umowy o udzielenie zamówienia publicznego. Dotyczy ona możliwości zmian w umowach o zamówieniach publicznych pozwalających na waloryzację wynagrodzenia wykonawcy w związku z radykalnym wzrostem kosztów realizacji umów w ostatnich latach.

Zdaniem Konfederacji to ważny krok. Takie rozwiązanie powinno bowiem otworzyć drogę do rozmów między zamawiającymi i wykonawcami na temat polubownej zmiany warunków umowy.

Obejrzyj: Fundusz Sprawiedliwości wspiera budowę "Budzika" dla dorosłych

- Jest to bardzo ważna opinia, która powinna otworzyć drogę do rozmów między zamawiającymi i wykonawcami na temat ugodowej (pozasądowej), często niezbędnej, waloryzacji umów o zamówienie publiczne – mówi mec. Katarzyna Kuźma, partner w Praktyce Infrastruktury i Energetyki w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, przewodnicząca Rady Zamówień Publicznych przy Konfederacji Lewiatan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2019

SygnalistaNo to teraz zacznie się jazda. Furda należyta staranność przy kalkulacji ceny oferty. Kolejny gwóźdź do trumny zasadom uczciwej konkurencji i … Czytaj całość

16-09-2019

roboli yak mają za dużo. Tylko zwykły robotnik nic nie ma!

17-09-2019

Andy2024Jak ja liczę kosztorys to klient mówi że dziesięciu daje niższą cenę. A potem przychodzi że tych dziesięciu albo się wycofało albo chcieli dodatkowe … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)