Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PBE
|

Zamrożenie cen energii na 2024 r. Jest decyzja rządu

37
Podziel się:

Rząd przyjął projekt ustawy chroniący odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła; zakłada on przedłużenie mechanizmów osłonowych obowiązujących w 2023 r. - napisała na platformie X minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Chodzi m.in. o zamrożenie cen prądu na 2024 r.

Zamrożenie cen energii na 2024 r. Jest decyzja rządu
Minister klimatu i środowiska Polski mówi o zamrożeniu cen energii (Agencja Wyborcza, Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Wyborcza.pl)

"Dziś rząd przyjął projekt ustawy chroniący odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Ustawa zakłada przedłużenie funkcjonowania mechanizmów osłonowych funkcjonujących w 2023 r." - napisała w mediach społecznościowych szefowa resortu.

Moskwa liczy, że przyjęte przez rząd przepisy będą szybko procedowane przez Sejm i Senat, "tak, aby zapewnić bezpieczeństwo polskim rodzinom".

Zamrożenie cen energii w 2024 r.

Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. Zakłada on m.in. zamrożenie cen prądu na 2024 rok. Nowe przepisy odnoszą się również do utrzymania rozwiązań związanych z cenami ciepła oraz gazu dla odbiorców.

O tym projekcie mówił w poniedziałek Mateusz Morawiecki. Obecny premier rzutem na taśmę zaproponował "ustawę prądową".

Z wykazu wynika, że utrzymane miałyby zostać limity zużycia prądu uprawniające do tańszej energii. Maksymalna cena energii miałby zastosowanie również wobec tzw. odbiorców wrażliwych, dla samorządów, sektora MŚP i wyniosłaby 693 zł/MWh.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Nie dla FitFo...
5 miesięcy temu
Zlikwidować unijny ETS i wyrzucić z polski cały projekt FitFor55. Zakazać wdrożeń podobnych systemów na najbliższe 200 lat. Do tego opodatkować elektryki, zlikwidować "tankowania" tych złomów za darmo lub po cenach preferencyjnych. Zlikwidować dopłaty do zakupu tych złomów! Opodatkować farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, takimi samymi podatkami jak węgiel i energię z węgla. Nałożyć akcyzę na farmy fotowoltaiczne i wiatrowe. Wtedy produkcja energii pokaże, że zielona energia jest najdroższym rozwiązaniem i najmniej efektywnym na równych zasadach rynku.
Teren
5 miesięcy temu
UE ,, dotację,, wysyła .. Czas na transformację .. Energetyczną..wymianę linii przesyłowych ,budowę nowych rozgałęzień , odchudzenie biur .. Pełna ,,cyfryzacja,, administracji .. IT czeka ..
Madzia
5 miesięcy temu
Tragedia z tym zamrożeniem cen.Tak jak ktoś wyżej napisał,opłacalne dla osób starszych i dwóch ewentualnie trzech osobowych rodzin.Jak tak już chcą tego zamrożenia cen to czemu nie liczą kw od osoby.Dlaczego jedna osoba ma taki sam limit jak czteroosobowa rodzina?
abdc
5 miesięcy temu
Te limity na energię elektryczną to jest jakaś pomyłka, a może wystarczy zamrozić/znieść wszystkie pozostałe opłaty takie jak przesył, opłata handlowa, itd :)
wkur...ny
5 miesięcy temu
Ty Moskwa zajmij się tą mafią energetyczną nie w związku z cenami, ale z tym co dzieje się z napięciem w sieci. U mnie o tej porze roku napięcie poniżej 200V, dzisiaj rano na przykład miałem 181V, a latem w ciągu dnia skacze ponad 260V. Już raz sprężarka w pompie ciepła poszła w piz...du. O innych urządzeniach nawet nie wspominam. Firmy energetyczne zgłoszenia mają głęboko w swoich odwłokach, nawet nie raczą przyjechać na pomiar pomimo codziennych zgłoszeń.
...
Następna strona