Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Zamrożone rosyjskie majątki sięgają 300 mld dol. "Utrata najbardziej bolesną karą"

Podziel się:

Wartość zamrożonych aktywów rosyjskich za granicą to około 300 mld dol., powinny być one wykorzystane do wspierania Ukrainy i należy w tym celu stworzyć odpowiednią bazę prawną - zaapelował w sobotę na Twitterze ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.

Zamrożone rosyjskie majątki sięgają 300 mld dol. "Utrata najbardziej bolesną karą"
Wartość zamrożonych aktywów rosyjskich za granicą to około 300 mld dol., powinny być one wykorzystane do wspierania Ukrainy (GETTY, Anadolu)

"Wzywam partnerów, by szybko podążali w kierunku stworzenia odpowiedniej bazy prawnej. Powinniśmy w tym roku osiągnąć należyty postęp w kwestii wykorzystania zamrożonych aktywów rosyjskich na rzecz Ukrainy" - napisał Zełenski. Jak dodał, liczy na przywódczą rolę krajów G7 w tej sprawie.

Prezydent podkreślił też, że wykorzystanie w ten sposób zamrożonych aktywów będzie "sprawiedliwą i zgodną z prawem odpowiedzią na agresję Rosji" przeciw Ukrainie.

To historyczna szansa, aby państwo terrorystyczne zapłaciło za swój terror. Rosyjskiej elicie i przywódcom nie zależy na życiu ludzkim, ale przede wszystkim na pieniądzach. Dla nich utrata majątku będzie najbardziej bolesną stratą. Poczują prawdziwą siłę społeczności międzynarodowej i zobaczą, że świat jest silniejszy niż terror - przekonywał Zełenski.

Będzie to też "należyty sygnał dla wszystkich potencjalnych agresorów na świecie - zaatakowanie innego państwa nie przynosi dywidend, a agresor będzie musiał za to zapłacić" - dodał Zełenski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP