Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Zapłacili rekordowy "okup" w bitcoinach. Amerykański gigant mięsny uległ hakerom

8
Podziel się

Największa firma przetwórstwa mięsnego na świecie padła ofiarą zuchwałego ataku hakerów. Rosyjskojęzyczna grupa "REvil" zatrzymała maszyny w trzynastu zakładach mięsnych JBS.

Zapłacili rekordowy "okup" w bitcoinach. Amerykański gigant mięsny uległ hakerom
JBS zapłaciło okup w wysokości 11 milionów dolarów (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEgCgkJh

Okup o wartości 11 mln dolarów przekazano w kryptowalucie. Jak tłumaczy JBS - firma uległa w obawie przed kolejnymi przerwami w przetwarzaniu mięsa. Andre Nogueira, szef amerykańskiego oddziału JBS, wskazał przy tym, że decyzja miała na celu ograniczenie niedogodności dla klientów firmy.

13 zakładów mięsnych nie mogło bowiem podjąć pracy z powodu awarii maszyn, a każda godzina zwłoki oznaczała ryzyko uszkodzenia mięsnego surowca. JBS uznało, że bardziej opłaca się zapłacić hakerom niż stracić szansę na utarg.

Okazuje się ponadto, że część maszyn była sprawna w momencie płatności. Sama decyzja została z kolei podjęta w porozumieniu z wewnętrznymi specjalistami IT i zewnętrznymi ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa.

bEgCgkJj
Zobacz także: Atak hakerski na skrzynkę szefa KPRM Michała Dworczyka. Joanna Scheuring-Wielgus "przerażona"

Federalne Biuro Śledcze (FBI) wskazało winowajców zajścia. Za atakiem stoi rosyjskojęzyczna grupa cyberprzestępców znanych jako "REvil" lub "Sodinokibi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgCgkJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
F FBI
3 dni temu
FBI mowi co im pasuje i dowody są ale nie moga pokazac a jak moga pokazac to dowody sa niewidzialne ale są.
Bialostocki s...
3 dni temu
Kolejny amerykanski sabotaz jak wtc
Pan życia
3 dni temu
No teraz wiecie po co karzde irzadzenia ma wif o jest ppdlczone do sieci ,majac inteligenty dom przestepca morze wejsc bez problemu ,po to wszustko kest ppdlaczone do sieci ze w razie buntu rzad wam wszystko zablokiuje nawet karty bankow,atowe dla tego tak napieraja na polske bezgotowkowa ,madry czlowiek odhcodzi z bankow i nie kupije smart urządzeń
bEgCgkJL
Dariusz
4 dni temu
🙉🙉🙉🙉 szczęka opada
ertfertf
4 dni temu
to nie żaden cyberatak tylko wyprowadzenie pieniędzy z firmy bez opodatkowania przecież nikt nie będzie dopytywał "biednych okradzionych" o szczegółowe informacje