Notowania

Zarobki Kazimierza Kujdy. Jako szef państwowej instytucji dostawał więcej niż Andrzej Duda

Wieloletni współpracownik Jarosława Kaczyńskiego przez lata inkasował naprawdę duże pieniądze. Były już prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej może teraz dodatkowo liczyć na sowitą odprawę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kazimierz Kujda nie jest już prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Teraz może liczyć na odprawę (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Kazimierz Kujda, który niedawno stracił stołek szefa tego funduszu, zarabiał w nim 26,4 tys. zł - podaje "Super Express". Tymczasem wynagrodzenie Andrzeja Dudy to 20 tys. zł brutto.

Dodatkowo Kujda dostawał nagrody. "SE" podaje, że w 2017 roku było to 77 tys. zł. Na odchodne też może liczyć na bonus. Czeka go bowiem odprawa w kwocie 80 tys. zł, czyli równowartość trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Zobacz też: Taśmy Kaczyńskiego. Szef komisji ds. VAT zabiera głos

Kujda przez lata współpracował z Jarosławem Kaczyńskim. Jak podaje gazeta, pożyczał mu pieniądze. Był też prezesem spółki Srebrna, której większościowym udziałowcem jest Instytut im. Lecha Kaczyńskiego - w fundacji tej Jarosław Kaczyński jest członkiem rady.

Kazimierz Kujda złożył dymisję ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we wtorek. To skutek doniesień o jego współpracy z SB. W odpowiedzi zapewnił on, że nigdy nie podjął z SB współpracy, "która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy".

- Zielonego pojęcia nie miałem o sprawie. Nie ukrywam, że ta informacja spadła na mnie jak grom z jasnego nieba - skomentował w środę w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński

Dodatkowo, jak pisaliśmy,Kujda jako szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pomógł zdobyć wielomilionową dotację Lux Veritatis. Takie wnioski wysnuć można po lekturze dokumentów, do których dotarł money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kazimierz kujda, gospodarka, wiadomość
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2019

mariaNo coz Prezes sowicie nagradza swoich zwolennikow i to pieniedzmi podatnika.

14-02-2019

Na pewnoTo emerytura będzie ta okrojona ?

14-02-2019

klonbuldogi przy korytach

Rozwiń komentarze (474)