Notowania

Zarobki w NBP. Średnio 36, ale Martyna Wojciechowska dostaje prawie 50 tys. zł

- Martyna Wojciechowska nie zarabia 65 tys. zł, a średnia pensja dyrektorska to 36 tys. zł - mówiła na początku roku Ewa Raczko z NBP. Dyrektor komunikacji NBP wyrasta ponad przeciętną i zarabia prawie 50 tys. zł. Tak jak dyrektor Gabinetu Prezesa Kamila Sukiennik - jej pensja to 42,7 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Adam Glapiński, Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik - ich pensje to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy (Fot: Piotr Guzik)

Zarobki w NBP rozgrzewały opinię publiczną od połowy grudnia. Wtedy to "Gazeta Wyborcza" podała, że dyrektor komunikacji i promocji zarabia 65 tys. zł miesięcznie. To jedna z najbardziej zaufanych osób w otoczeniu prezesa Adama Glapińskiego.

Narodowy Bank Polski zwołał na początku stycznia konferencję. - Martyna Wojciechowska nie zarabia 65 tys. zł - zapewniała Ewa Raczko, zastępca dyrektora departamentu kadr. Żeby uwiarygodnić tę informację, posłużono się statystyką.

Zarobki w NBP. Dla Martyny Wojciechowskiej ani 65, ani 36 tys. zł

Ewa Raczko podała wówczas, że w NBP średnia pensja na dyrektorskim stanowisku wynosi 36 tys. zł.

(Money.pl)
(Fot: Mateusz Ratajczak)

Dziś już wiemy, że - rzeczywiście - Wojciechowska nie zarabia 65 tys. zł. Ale nie zarabia też 36 tys. zł. Jak pisaliśmy już w money.pl, Martyna Wojciechowska dostaje co miesiąc średnio 49 563 zł brutto.. Z kolei Kamila Sukiennik, dyrektor Gabinetu Prezesa Glapińskiego, co miesiąc inkasuje 42 760 zł.

Martyna Wojciechowska wyrasta wysoko ponad przeciętną na swoim stanowisku. Spośród wszystkich dyrektorów jej pobory są najwyższe i o ponad 13 tys. zł przekraczają średnią.

NBP nieźle płaci

Równać się może tylko szef departamentu prawnego. Jego apanaże sięgają 47,3 tys. zł.

NBP tłumaczy się z zarobków sowich prezesów, dyrektorów i pracowników
Zarobki w NBP. Wojciechowska w grupie "trochę lepiej zarabiających"

W czołowej szóstce dyrektorów departamentów pod względem zarobków jest więc zarówno Martyna Wojciechowska (1. miejsce), jak i Kamila Sukiennik (6. miejsce). Pomiędzy nimi oprócz szefa działu prawnego znajdziemy również kierujących departamentami: Innowacji Finansowych, Kadr i Analiz Ekonomicznych.

Dla porównania - odpowiedzialny za Departament Ryzyka Operacyjnego i Zgodności albo Zarządzania Ryzykiem Finansowym mogą liczyć na mniej niż 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2019

BYWALECTo co robi PIS to pikus! Najwiecej dala nam Platforma Obywatelska: walczac z nuda na emeryturze zapewnila WSZYSTKIM prace do 67 roku zycia, popierajac … Czytaj całość

27-02-2019

Jan OsikTa Martyna musi być dobra w tym co robi ;-)

27-02-2019

s124za dobrego loda trzeba zaplacic

Rozwiń komentarze (512)