Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zarobki w NBP. Średnio 36, ale Martyna Wojciechowska dostaje prawie 50 tys. zł

515
Podziel się:

- Martyna Wojciechowska nie zarabia 65 tys. zł, a średnia pensja dyrektorska to 36 tys. zł - mówiła na początku roku Ewa Raczko z NBP. Dyrektor komunikacji NBP wyrasta ponad przeciętną i zarabia prawie 50 tys. zł. Tak jak dyrektor Gabinetu Prezesa Kamila Sukiennik - jej pensja to 42,7 tys. zł.

Adam Glapiński, Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik - ich pensje to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy
Adam Glapiński, Martyna Wojciechowska i Kamila Sukiennik - ich pensje to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy (Forum, Piotr Guzik)

Zarobki w NBP rozgrzewały opinię publiczną od połowy grudnia. Wtedy to "Gazeta Wyborcza" podała, że dyrektor komunikacji i promocji zarabia 65 tys. zł miesięcznie. To jedna z najbardziej zaufanych osób w otoczeniu prezesa Adama Glapińskiego.

Narodowy Bank Polski zwołał na początku stycznia konferencję. - Martyna Wojciechowska nie zarabia 65 tys. zł - zapewniała Ewa Raczko, zastępca dyrektora departamentu kadr. Żeby uwiarygodnić tę informację, posłużono się statystyką.

Zarobki w NBP. Dla Martyny Wojciechowskiej ani 65, ani 36 tys. zł

Ewa Raczko podała wówczas, że w NBP średnia pensja na dyrektorskim stanowisku wynosi 36 tys. zł.

Dziś już wiemy, że - rzeczywiście - Wojciechowska nie zarabia 65 tys. zł. Ale nie zarabia też 36 tys. zł. Jak pisaliśmy już w money.pl, Martyna Wojciechowska dostaje co miesiąc średnio 49 563 zł brutto.. Z kolei Kamila Sukiennik, dyrektor Gabinetu Prezesa Glapińskiego, co miesiąc inkasuje 42 760 zł.

Martyna Wojciechowska wyrasta wysoko ponad przeciętną na swoim stanowisku. Spośród wszystkich dyrektorów jej pobory są najwyższe i o ponad 13 tys. zł przekraczają średnią.

NBP nieźle płaci

Równać się może tylko szef departamentu prawnego. Jego apanaże sięgają 47,3 tys. zł.

W czołowej szóstce dyrektorów departamentów pod względem zarobków jest więc zarówno Martyna Wojciechowska (1. miejsce), jak i Kamila Sukiennik (6. miejsce). Pomiędzy nimi oprócz szefa działu prawnego znajdziemy również kierujących departamentami: Innowacji Finansowych, Kadr i Analiz Ekonomicznych.

Dla porównania - odpowiedzialny za Departament Ryzyka Operacyjnego i Zgodności albo Zarządzania Ryzykiem Finansowym mogą liczyć na mniej niż 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(515)
Kaczkacwaniac...
4 tyg. temu
Jak taki cwaniaki jak mówi kaczyński cwaniak ploityczny mogą zarabiać więcej niż Prezydent Rzeczpospolitej Polski, coś takiego to patologia partyjniacka i chamstwo
alfonso
4 tyg. temu
a te kobiety na pewno pracują w banku? bo wyglądają jakby pracowały ......
oz1
rok temu
trzeba zatrudnić detektywa i będzie jasne za co ta kasa- służby pewnie już dawno wiedzą
bn
3 lata temu
niezły przekładaniec
dfh
3 lata temu
czyżby trójkąt ?
...
Następna strona