Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Zarobki w NBP. Szef gabinetu prezesa Belki zarobił ponad 730 tys. zł w rok

132
Podziel się:

Pensje w NBP mogą robić wrażenie - nie tylko za prezesury Adama Glapińskiego. Również za prof. Marka Belki najważniejsi pracownicy byli hojnie wynagradzani. Szef gabinetu dostał podwyżkę w wysokości 100 tys. zł, a w ostatnim pełnym roku pracy zarobił ok. 733 tys. zł.

Zarobki w NBP. Również bliscy współpracownicy prof. Marka Belki mogli liczyć na imponujące pensje.
Zarobki w NBP. Również bliscy współpracownicy prof. Marka Belki mogli liczyć na imponujące pensje. (PAP)

Sławomir Cytrycki to jeden z najbliższych współpracowników Marka Belki. Gdy ten był premierem, Cytrycki był szefem jego kancelarii. Gdy zaś Belka trafił na stanowisko prezesa NBP, również i tam Cytrycki stał się jego kluczowym pracownikiem.

Sławomir Cytrycki kierował gabinetem Belki od 2010 do 2016 r. Dzięki ujawnieniu danych przez NBP, dowiedzieliśmy się, ile wtedy zarabiał. Pensja robi wrażenie.

Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

W 2011 r. jego roczna pensja brutto wyniosła nieco ponad 530 tys. zł. Rok później prawie dobiła do 600 tys. W kolejnym rokuj było jeszcze lepiej - 636 tys. Potem jego pensja jednak nieco się zmniejszyła, o ok. 10 tys. W 2015 r. w ostatnim na tym stanowisku, Sławomir Cytrycki zarobił ponad 733 tys. zł. To daje mniej więcej 61 tysięcy zł miesięcznie brutto.

W 2015 r. żaden szef departamentu nie mógł liczyć na takie pieniądze. Szef działu prawnego zarobił w 2015 r. ok. 590 tys., a dyrektor departamentu ryzyka operacyjnego i zgodności - ok. 345 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(132)
ja
4 lata temu
niektórzy biorą się za politykę i idą na urzędy, by załatwiać interesy własne i swoich kumpli i rodziny. Żeby dobrać się do publicznych pieniędzy. Żad.en polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiązke „Emerytura nie jset Ci potzrebna” Opisuje proste zasady budowania majątku, by ludzie zrozumieli, że sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski.
Dzings
4 lata temu
Złodzieje!!!! A jaki procent jest na lokatach? 0.9procent czyste złodziejstwo
antoś
4 lata temu
do diabła starego,a kto sie pytał o zarobki prezesów. CHODZIŁO PRZECIEŻ o zarobki dwóch glorii których jedynem zadaniem było chodzenie tanecznym krokiem przy prezesie NBP i zarabiały za te wielkie wyczyny tyle samo co prezes belka.
Heniek
4 lata temu
A co to kogo obchodzi za czyich czasów. Takie zarobki nie powinny mieć miejsca i koniec kropka. To jest kpina z utrzciwych ciężko pracujących ludzi.
Ja
4 lata temu
A Polakom kazalu zaciskac pas.
...
Następna strona