Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Zaskakujący pomysł w Ministerstwie Finansów. Narodowa Loteria Paragonowa może wrócić

58
Podziel się:

kupujesz, bierzesz paragon, rejestrujesz go i… wygrywasz. Ministerstwo Finansów zastanawia się nad powrotem Narodowej Loterii Paragonowej. Kilka lat temu Polacy za paragony mogli wygrywać samochody.

Loteria paragonowa cieszyła się kilka lat temu sporym zainteresowaniem
Loteria paragonowa cieszyła się kilka lat temu sporym zainteresowaniem (Fotolia)

Ministerstwo Finansów rozważa powrót loterii paragonowej - informuje Polska Agencja Prasowa. O tym, że pomysł sprzed lat może wrócić, a Polacy będą mieli szansę na nieopodatkowane nagrody poinformował Wojciech Śliż z Ministerstwa Finansów.

Dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w resorcie finansów w rozmowie z PAP zaznaczył, że ministerstwo wciąż szuka sposobów na ograniczenie patologii wśród niektórych przedsiębiorców. I jednym z pomysłów jest znana już loteria dla kupujących i zbierających paragony ze sklepów.

W ten sposób resort finansów chce walczyć z szarą strefą - chce skłonić Polaków do pytania o paragony w sklepach. Gdy klienci zaczną pytać, nieuczciwi przedsiębiorcy będą mieli tylko jedno wyjście: zarejestrować kasę i uczciwie odprowadzać podatki.

Zobacz także: PGE obiera kurs w stronę zielonej energii. "Mamy wizję"

Loteria paragonowa to powrót do pomysłu sprzed kilku lat.

W konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów można było wygrać samochody, laptopy i tablety. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny - za zakupy o wartości na minimum 10 zł. Paragon należało zarejestrować na stronie loterii - i czekać na losowanie. A te transmitowały regionalne kanały telewizji publicznej.

Głównym przekazem kampanii Ministerstwa Finansów było uświadomienie konsumentom, jak ważną rolę odgrywają rzetelni przedsiębiorcy. A rzetelni to ci, którzy posiadają zarejestrowane kasy fiskalne.

Resort chciał przekonać Polaków, że zawsze warto brać paragon przy sklepowej kasie. Tylko wtedy wiemy, że wspieramy polską gospodarkę, a przedsiębiorca odprowadza uczciwie podatki.

Ostateczna decyzja jednak nie zapadła. Poprzednie edycje loterii cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem. W sumie z budżetu na nagrody wędrowało po kilka milionów złotych. A Polacy za wygrane przedmioty nie musieli odprowadzać podatków.

gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Endriu
4 lata temu
Loteria paragonowa powinna wrócić od stycznia 2020r.Może nagrody kosztowały ale ile więcej wpłynęło do kasy państwa.Tego to nie piszecie.A tych nagród nie było tak wiele.Dzisiaj wyprodukowanie samochody kosztuje niewiele.A takie laptopy to produkują automaty.90% to podatki .A i tak nie ma kto kupować.Bo rynek zapchany.A samochodów już jest zbyt dużo na drogach.A wszystko idzie w tym kierunku że transport zbiorowy wraca.Loteria powinna wrócić.To bym coś wygrał.Bo mam czas.
Jaro
4 lata temu
Donieść na Min. Fin. do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa tj. narażenie obywateli na utratę zdrowia i życia po przez namawianie do kontaktu z paragonami , które są źródłem rakotwórczego bisfenolu a !!!
baba
4 lata temu
już wiadomo kto wygra
korol
4 lata temu
Czyli dawny szmugiel wraca
sa
4 lata temu
nie wierzę aby ta loteria w wykonaniu teko komunistycznego rządu była przeprowadzona uczciwie :/
...
Następna strona