Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.03.2020 17:45

Zawieszone lekcje. Możliwe, że dzieci wrócą na zajęcia po Wielkanocy

Decyzja w sprawie ewentualnego przedłużenia zamknięcia szkół zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia lub w weekend, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że w ramach tarczy antykryzysowej zarezerwowano środki na zasiłki opiekuńcze dla rodziców dzieci do lat 8.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zajęcia w szkołach zawieszono na 2 tygodnie, ale niewykluczone, że ten czas będzie wydłużony (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

"Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w weekend lub na początku przyszłego tygodnia. Zbieramy dane na temat przypadków zarażeń" - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej. Wcześniej mówił, że w ramach działań osłonowych dla przedsiębiorców i pracowników zarezerwowano także 2-3 mld zł z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS).

Nowe zasady dla zasiłku opiekuńczego zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Tarcza antykryzysowa. Zasiłek dla rodziców będzie przedłużony, jeżeli szkoły pozostaną zamknięte

Decyzję o zamknięciu szkół podjęto w ubiegłym tygodniu. Jej celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Placówki mają być zamknięte do 25 marca włącznie.

Zgodził się z tym minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zauważył, że szczyt zachorowań na koronawirusa przypadnie za tydzień lub dwa, a otwieranie szkół już 25 marca byłoby nieodpowiedzialne. Zapowiedział, że resort oświaty wyda rozporządzenia o wydłużeniu okresu zamknięcia placówek oświatowych.

- Będziemy po prostu realizowali wytyczne ministra zdrowia. Prawdopodobnie ten dwutygodniowy termin przerwy w nauce, tej standardowej, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony - mówił Dariusz Piontkowski w TVP1.

Podkreślił też że przy obecnej sytuacji epidemiologicznej, powrót uczniów do szkół może nastąpić dopiero po Wielkanocy.

Dodał, że jeśli zamknięcie szkół potrwa do końca kwietnia egzaminy ósmoklasisty zostaną przełożone. Nie wyklucza takiej możliwości również w przypadku matur.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: wiadomości, szkoła, dariusz piontkowski, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

JerykA te egzaminy osmoklasisty to potrzebne jak dzwonek zającowi na polowaniu .

18-03-2020

M...Tak to bardzo dobra decyzja popieram ale widzę co się dzieje np u syna nauczyciele przesyłają karty pracy każą przepisywać bo nie kazdy ma drukarkę to … Czytaj całość

18-03-2020

LusiW zeszłym roku był strajk nauczycieli i co gorsze,nawet online nauczyciele mieli zakaz kontaktu z uczniami aby powtórzyć materiał i jakoś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (202)