Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mikołaj Kunica
|

Zbigniew Jakubas chce kupić Radio ZET. "Złożyliśmy ofertę"

197
Podziel się:

Polski inwestor Zbigniew Jakubas chce kupić od Czech Media Invest Radio ZET – dowiaduje się dziennikarz money.pl Mikołaj Kunica. – Wczoraj złożyliśmy ofertę. Spodziewamy się rozstrzygnięcia w przyszłym tygodniu – potwierdza w rozmowie z money.pl Jakubas.

Zbigniew Jakubas
Zbigniew Jakubas (East News, Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardère. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardère w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na początku grudnia portal wirtualnemedia.pl poinformował, że ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wydawca "Sieci" zawnioskował do banku Pekao SA o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

Zbigniew Jakubas pochodzi z Lublina, jest przedsiębiorcą oraz inwestorem, właścicielem Grupy Kapitałowej Multico. Na początku lat dziewięćdziesiątych Jakubas już inwestował w media: drukarnie, prasę i radio; posiadał udziały "Kuriera Lubelskiego", które wykupił w 1991 roku, nabył też "Życie Warszawy"; był też udziałowcem Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego i Radia Puls.

Jakubas należy do najbardziej rozpoznawalnych inwestorów giełdowych w Polsce, działa na warszawskiej giełdzie od 1998 roku, w jego posiadaniu znajdują się m.in. udziały w Zakładach Azotowych Puławy i producenta składów kolejowych Newag. W latach 2007–2009 Zbigniew Jakubas obejmował stanowisko prezesa Polskiej Rady Biznesu.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(197)
AVE
5 lata temu
Radio ZET to III liga. Chcą przepłacić.
KRIS
5 lata temu
Może najpierw ten pan Jakubas by wyjaśnił jakim sposobem nabył Mennicę Państwową ?????TO BY BYŁO CIEKAWE !!!!!!
nie słucham
5 lata temu
pis co ma krew na rękach chce przejąć radio Zet
bhb
5 lata temu
Jest podobno z Polski.
babcia
5 lata temu
NIE WIEM JAKIE MA SZANSĘ , BO PISOWSKI BANK JUŻ OBIECAŁ KARNOWSKIM POŻYCZKĘ W KWOCIE 15 MILIARDÓW EURO !!!!! KLIENCI NBP UCIEKAJCIE Z TEGO BANKU , BO TO BĘDZIE POŻYCZKA BEZZWROTNA !!!!!!!!!!!!! CHROŃCIE SWOJE OSZCZĘDNOŚĆI !!!!!! SWOJĄ DROGĄ JAK MOŻNA DOSTAĆ TAKI KREDYT MAJĄC POKRYCIE 5 MILIONÓW ZŁ ??????????????
...
Następna strona