Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Zbliża się ważny termin. Przegapisz, stracisz 300 zł

22
Podziel się:

Jeszcze tylko do końca listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Od 14 listopada można to zrobić także za pomocą aplikacji mobilnej mZUS. W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł.

Zbliża się ważny termin. Przegapisz, stracisz 300 zł
Do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną. (East News, Jakub Kaminski)

Czasu zostało niewiele. O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada. Od 14 listopada można to zrobić także za pomocą aplikacji mobilnej mZUS.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd ok. 4,4 mln świadczeń "Dobry start". Łączna ich kwota przekroczyła już 1,3 mld zł.

300 zł na podręczniki

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Wniosek o 300 plus

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS i przez portal Emp@tia MRiPS.

Za pomocą aplikacji

Od 14 listopada można to zrobić także za pomocą aplikacji mobilnej mZUS. Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Za pomocą aplikacji można także złożyć wnioski o świadczenie wychowawcze 500 plus. W dalszej perspektywie aplikacja ma zostać rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski RKO i dofinansowanie do żłobków.

Aby aktywować aplikację należy połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE nie można skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Na konto bankowe

Pieniądze z programu "Dobry start" przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Wystarczy zalogować się na swój profil na PUE ZUS i przejść do zakładki "Dobry start".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
....
rok temu
Dobry start. Hahahahahah. 3 stówki. Na co to ? Na waciki ? :)
fakt
rok temu
Zaczynamy 3 BILION DŁUGU ??? HAHAHAHAHAHA
Jan Bul
rok temu
PiS tresuje naród jak psy. Trzeba się skłonić, napisać wniosek, prośbę, suplikę, oświadczenie, wypełnić papierki-śmieci, aby dostać od tekturowego państwa PiS frukty. A może przestać traktować rodaków jak zwierzęta i dawać, komu trzeba, a nie dawać, komu nie trzeba, bez żadnej łaski i żebrania. Jak w XIX wieku trzeba do pana pisać supliki, aby się pan łaskawie pochylił nad losem poddanego. Co to ma być?
Mariokrak
rok temu
Jedną ręką dają a drugą zabierają a z inflacją płyną miliardy do budżetu !!!
jam jest
rok temu
Ale to nie obejmuje studentów.
...
Następna strona