Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Zdecydowany ruch MTP. Na targi w Poznaniu tylko z paszportem covidowym

16
Podziel się:

Na wydarzenia organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można tylko wejść po okazaniu paszportu covidowego lub negatywnego testu na koronawirusa. Dzięki temu rozwiązaniu Grupa MTP chce uniknąć problemów związanych z przywracaniem na terenie Polski obostrzeń w związku z nabierającą tempa czwartą falą zakażeń COVID-19.

Zdecydowany ruch MTP. Na targi w Poznaniu tylko z paszportem covidowym
Międzynarodowe Targi Poznańskie wprowadzają obowiązek przepustki covidowej (EASTNEWS, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Międzynarodowe Targi Poznańskie wprowadzają wymóg okazania tzw. paszportu covidowego lub wyniku testu na koronawirusa przy wejściu na targi odbywające się na terenie MTP.

Paszport covidowy albo straty finansowe

Prezes Grupy MTP Tomasz Kobierski podkreśla, że takie rozwiązanie, które zostało już wprowadzone przez organizatorów imprez targowych w wielu europejskich krajach.

- Zdecydowaliśmy, że w sezonie zimowym wstęp na targi będzie możliwy z paszportem covidowym. Dla tych, którzy nie są zaszczepieni lub nie mają paszportu, zostanie zorganizowany punkt do wykonania szybkich testów covidowych. To stworzy tzw. bezpieczne środowisko, dzięki któremu wystawcy i zwiedzający będą mogli czuć się bezpieczniej – powiedział prezes Grupy MTP.

Zobacz także: Czwarta fala w natarciu. Co planuje rząd?

Dzięki wprowadzeniu tego wymogu zdaniem zarządu MTP ma zwiększyć się obecność w Poznaniu wystawców i gości targowych z Europy Zachodniej.

Tomasz Kobierski ma nadzieję, że uda się uniknąć negatywnych reakcji na decyzję o wprowadzeniu tego obowiązku posiadania. W ostatnim czasie na terenie MTP odbyły się kongresy, na których wymagano takiego zaświadczenia dotyczącego szczepień.

Przez obostrzenia pracę straciło 60 tys. osób

Branża targowa obawia się kolejnych lockdownów, które mocno dały się we znaki całej branży. Straty z powodu obostrzeń epidemicznych całej branży targowej szacowane są na ok. 3 mld zł. Ponad 70 proc. przedsiębiorstw tej branży straciło ponad 90 proc. przychodów, pracę utraciło w sumie ponad 60 tys. osób

- Obawiamy się, że może on spowodować ponowne zamknięcie branży. Wtedy konieczna byłaby szybka pomoc finansowa od rządu — inaczej ruszyłaby fala bankructw. Kolejny lockdown zachwiałby rynkiem, podważyłby też przekonanie, że imprezy targowe mogą wrócić do normalnego, cyklicznego rytmu. Dla branży byłoby to niszczące – powiedział Kobierski.

Grupa MTP wróciła z regularnym programem targowym we wrześniu. Dotąd odbyły się m.in. targi maszyn do obróbki drewna Drema, targi automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali ITM, targi branży spożywczej Polagra czy targi ochrony środowiska Poleco.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Krzyś
2 lata temu
No niestety, w takich czasach przyszło nam żyć, że na każdym kroku musimy uważać i się pilnować. Ja na targi od lat jeżdżę i nie wyobrażam sobie teraz od tak przestać. Mam nadzieję, że w lutym też uda mi się pojechać do Nadarzyna na targi Remadays :) Zawsze super atmosfera i ludzie.
dory
2 lata temu
a co z targami edukacyjnymi? dzieci 14 letnie raczej nie są szczepione a kończą 8 klasę i chciałyby pójść z rodzicami
Senior
2 lata temu
Największa ilość zaszczepionych to seniorzy i ludzie schorowani. Zobaczymy jaka będzie frekwencja na targach i kto na tym najwięcej straci.
Bill G.
2 lata temu
Preparaty zrobią naprawdę świetną robotę.
Wczoraj byłem...
2 lata temu
Wczoraj byłem na wystawie psów na MTP, połowa uczestników bez maseczek, a on chce z paszportami, niezły ubaw.