Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KFM
|
aktualizacja

Zdrowie z dostawą do domu. Polacy polubili usługi e-medycyny

1
Podziel się:

Telemedycyna rozwinęła się w czasie pandemii. Choć była to wyższa konieczność, Polakom przypadły do gustu e-recepty i e-wizyty. Mimo luzowania obostrzeń, obywatele nie chcą z nich rezygnować - wynika z nowego badania.

Zdrowie z dostawą do domu. Polacy polubili usługi e-medycyny
Polacy polubili usługi e-medycyny (Materiały WP, Envato)
bESvVdSJ

W badaniu "Polacy rok po wybuchu pandemii Sars Cov-2" pokazano, że pandemiczna telemedycyna ma swoje mroczne strony, niemniej jest to kierunek, którym powinniśmy zmierzać w kontekście cyfryzowania usług medycznych.

Główne wnioski z raportu to:

- przeszło połowa badanych źle ocenia dostęp do lekarza pierwszego kontaktu w ciągu minionego roku pandemii,

bESvVdSL

- dla ponad 30 proc. badanych utrudnienia w dostępie do lekarzy źle się odbił na ich zdrowiu,

- prawie 65 proc. respondentów zaczęło korzystać z teleporad i e-wizyt,

- większość tych, którzy skorzystali z teleporady lub e-wizyty zamierza w przyszłości korzystać z nich ponownie w przypadku drobniejszych konsultacji lekarskich.

Zobacz także: Czy teleporady ginekologiczne mają sens? Dr n. med. Adam Tiszler komentuje
bESvVdSR

Choć w oczywisty sposób wymagają dopracowania, trudno oczekiwać, by po pandemii medycyna wróciła do punktu wyjścia z początku 2019 r., podobnie, jak nie oczekujemy, że zdalna praca zupełnie zniknie po zakończeniu pandemii.

Jak mówi Dominik Swadźba, prezes platformy uPacjenta, umożliwiającej zamawianie usług medycznych z dojazdem do domu lub biura, telemedycyna i usługi związane z e-zdrowiem odpowiadają na bardzo ważną potrzebę rynku.

- W ciągu ostatniego roku liczba badań i testów wykonanych za pośrednictwem uPacjenta poszybowała w górę prawie 5-krotnie. Trend "zdrowia z dostawą" dodatkowo spotęgowała pandemia, trudności w przemieszczaniu i ograniczony dostęp do służby zdrowia. Tylko w marcu b.r. liczba Polaków korzystających wizyt domowych uPacjenta wzrosła blisko 3 -krotnie w porównaniu do czasu z początku pandemii - mówi Dominik Swadźba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESvVdTm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Jkl
miesiąc temu
Teleporada u konowala? Ide do weterynarza