Notowania

Zdzisław Sokal już nie jest przedstawicielem prezydenta w KNF

Cezary Kochalski został nowym "człowiekiem" Andrzeja Dudy w Komisji Nadzoru Finansowego. Zdzisław Sokal pozostaje w Komisji, ale będzie reprezentował Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl)
Kancelaria Prezydenta w poniedziałek poinformowała o decyzji Andrzeja Duda dotyczącej zmiany przedstawiciela w KNF (Fot: Krzysztof Sitkowski/KPRM)

Cezary Kochalski został nowym przedstawicielem prezydenta w Komisji Nadzoru Finansowego. Zdzisław Sokal, który dotychczas pełnił tę funkcję, pozostanie w Komisji ale jako reprezentant Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

"Powyższe podyktowane jest zmianą ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym, (...) która w części weszła w życie w dniu 14 grudnia 2018 r. Nowelizacja ta w szczególności wprowadza w skład Komisji Nadzoru Finansowego przedstawiciela Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, z głosem doradczym" - czytamy w komunikacie kancelarii prezydenta.

Co to oznacza w praktyce? Jako przedstawiciel z ramienia BFG Sokal będzie pełnił jedynie funkcję doradczą. Z kolei reprezentując prezydenta miał prawo głosu w Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak informuje w RMF FM prezydencki minister Paweł Mucha, Sokal miał sam poprosić prezydenta o taką zmianę. Jednak Andrzej Duda wciąż darzy go zaufaniem.

O Zdzisławie Sokalu zrobiło się głośno przy okazji afery KNF.To on miał być autorem słynnego "planu".Polegał on na doprowadzeniu do przejęcia banku należacego do Leszka Czarneckiego.

Sokal jest prezesem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego od 2016 roku. Wcześniej był między innymi członkiem zarządu NBP oraz wiceprezesem PKO BP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2018

niedoczekanie!poukrywają ich , ale my ich znajdziemy i rozliczymy!!!

17-12-2018

WelSprzątają.

17-12-2018

ZxcA gdzie go przenieśli

Rozwiń komentarze (162)

Wybrane dla Ciebie