Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Taśmy Czarneckiego. Pojawia się wątek nacisków na biegłego rewidenta

401
Podziel się:

W poniedziałek do prokuratury pełnomocnik Leszka Czarneckiego złoży kolejne nagranie wideo. Na nim to bankier informuje szefa KNF, że audytor jest przekonany, że "jemu personalnie pan Sokal groził wiele razy".

W poniedziałek Leszek Czarnecki ma zeznawać w prokuraturze.
W poniedziałek Leszek Czarnecki ma zeznawać w prokuraturze. (Maszewski/REPORTER)

- Sokal go zje - te słowa padają w nagranej rozmowie Leszka Czarneckiego i Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF, która w poniedziałek ma trafić w ręce katowickiej prokuratury - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Biegły rewident Arkadiusz Krasowski badał sprawozdanie finansowe Getin Noble Banku (GNB) za 2017 r. Czarnecki informuje szefa KNF, że audytor jest przekonany, że "jemu personalnie pan Sokal groził wiele razy, on nie wie co ma zrobić, i że on musi realizować polecenia pana Sokala, bo inaczej nie będzie współpracował z urzędem" – ujawnia DGP.

Nacisk miał, zdaniem bankiera, dotyczyć zawiązania wyższych rezerw w banku. Leszek Czarnecki wyraża też wątpliwość, czy audyt wciąż jest niezależny. EY twierdzi, że audytor pracował zgodnie z przepisami prawa.

Zobacz także: Tylko w money.pl. P.o. szef KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji:

Chrzanowski zostaje poproszony przez Czarneckiego, aby szef KNF spotkał się z audytorem, "bo on nam zawału dostanie” – pisze DGP.

GNB nie komentuje sprawy. - Nie mogą komentować spraw, które były przedmiotem obrad KNF - odpowiedział dziennikowi Zdzisław Sokal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(401)
- Panowie ......
4 lata temu
Nadzór nad śledztwem ma - nie kto inny jak - nasz minister ... Zbyszek, kolega Sokala i Chrzanowskiego. Ja znam się z Adamem i mu ufam, a Adam zna Mariusza , ... koordynatora wiadomo czego ... . I jeżeli Leszek popłynął na taśmach Rywina, a Donald na ośmiorniczkach ... , to nas nie ruszy nic, nawet ... gdyby wszystkie banki zostały przejęte przez nasz rząd.
Dociekliwy .....
4 lata temu
Ciekawe, kto tu gra pierwsze skrzypce ... ?!? - Dla kogo Chrzanowski negocjował z Czarneckim te 40 milionów - no bo przecież nie tylko dla radcy prawnego z Częstochowy, Kowalczyka ? - I dlaczego cała sprawa musiała mieć akceptację prezesa NBP, Glapińskiego z którym to Czarnecki i Chrzanowski mieli się spotkać 28 marca ? - Kto - tak naprawdę - chciał przejść bank Czarneckiego "za złotówkę", bo przecież Sokal nie robił tego w swoim imieniu, a raczej na czyjeś "zlecenie"? - Jaką rolę odegrał tu Prezydent, mianując Sokala swoim doradcą w KNF, a jaką, gdy ten od 2016 r. rozpoczął swoją kadencję prezesa zarządu BFG. Kto pociąga za sznurki, bo przecież Kowalczyk, Sokal czy Chrzanowski to tylko pionki ???
akri
4 lata temu
Solorz co się stało,że musiałeś w telewizji Polsat wywiesić białą flagę ?
sepuku
4 lata temu
A co zrobili z Solorzem ,że tak 'zmiękł' ????????????
Jan
4 lata temu
Sokal bezprawnie zajmuje swoje stanowisko
...
Następna strona