Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Ziobro narzeka na komorników bez studiów. Komornik odpowiada, że chodzi o kilka osób

187
Podziel się

Minister sprawiedliwości opowiadając o reformie egzekucji komorniczej, narzekał, że do tej pory część komorników nie miała nie tylko skończonych studiów prawniczych, ale nawet żadnego wykształcenia wyższego. - Są takie przypadki, ale na moje oko może to dotyczyć kilku osób - odpowiada komornik Andrzej Kulągowski.

Po reformie będzie jasność - komornik musi mieć prawnicze wykształcenie
Po reformie będzie jasność - komornik musi mieć prawnicze wykształcenie (East News, East News)
bDIqjDTV

Zbigniew Ziobro mówił podczas konferencji prasowej w ostatnim dniu roku, że reforma egzekucji komorniczej wreszcie ureguluje kwestie wykształcenia komorników. - Obecnie w zawodzie są osoby, które nie mają nawet wyższego wykształcenia - powiedział.

W tej chwili ukończenie studiów jest niezbędne, by wykonywać ten zawód - podobnie jak ukończona aplikacja. O czym więc mówi minister?

- Zbigniew Ziobro ma po części rację, faktycznie są osoby bez studiów, które wykonują ten zawód - mówi w rozmowie z money.pl warszawski komornik Andrzej Kulągowski. Ilu ich jest? Kulągowski nie potrafi powiedzieć dokładnie, bo żadnych badań na te temat nie było. Myśli jednak, że chodzi o najwyżej kilka osób.

bDIqjDTX

Polacy zgłaszają za mało upadłości konsumenckich. Zobacz wideo:

Skąd się wzięli więc komornicy bez dyplomu? Kulągowski przypomina, że jeszcze w latach 90., by wykonywać ten zawód wystarczyło średnie wykształcenie. Później wprowadzono przepisy, zgodnie z którymi komornicy poniżej 35. roku życia musieli uzupełnić wykształcenie, ale ci powyżej - już nie. I część osób, które nie musiały iść na studia, może ciągle jeszcze pracować w zawodzie.

bDIqjDUd

Andrzej Kulągowski przypomina też, że przez jakiś czas zawód komornika mogli wykonywać absolwenci administracji. - Więc i tu minister miał rację, gdy mówił o osobach bez prawniczego wykształcenia - zaznacza komornik.

Obecna reforma dotycząca komorników (wchodzi w życie 1 stycznia) jednak mówi wprost, że komornik musi mieć dyplom ukończenia prawa. - Ci, którzy nie mają takiego wykształcenia lub są po administracji, mają teraz sześć lat na uzyskanie wymaganego dyplomu - wyjaśnia Andrzej Kulągowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIqjDUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(187)
Krzysztof
2 lata temu
TO DLACZEGO V-CE MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI JEST OSOBA PO POLITOLOGII??? NIE PO PRAWIE..?
Heh
2 lata temu
Odezwał się ten co ma wykształcenie ministerialne buahahahaaaa
EWA
2 lata temu
ALE MGR - MOZE BYC MINISTREM SPRAWIEDLIWOSCI + PROKURATOREM GENERALNYM ? - ZERO KOMPETENCJI !! +
bDIqjDUz
lechu
2 lata temu
I co z tego ,że Zero ma studia ? inny tłuk Adrian ma doktorat , a jest Zero.
ddddddddddddd...
2 lata temu
a dlaczego zero nie jest profesorem prawa tylko jakimś magisterkiem z oceną na trzy,daną z litości
...
Następna strona