Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Żłobki i przedszkola zamknięte dłużej?

70
Podziel się

Na razie żłobki i przedszkola mają pozostać zamknięte do 18 kwietnia. Jednak, jak zauważa stacja RMF24 – rząd wydłużając zasiłek opiekuńczy do 25 kwietnia wysyła sygnał, że placówki te mogą być nieczynne dłużej.

Żłobki i przedszkola zamknięte dłużej?
(stock.adobe)
bDYdTsol

Przypomnijmy: żłobki i przedszkola zostały zamknięte w całym kraju 27 marca. Pierwotnie obostrzenia te miały obowiązywać do 9 kwietnia, ale w ostatnią środę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie ich do 18 kwietnia.

Niewykluczone jednak, że żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte jeszcze przez dwa tygodnie.

Zobacz także: Lockdown wydłużony, ale nie jest źle. Ekspert: W czerwcu otwarcie gospodarki
bDYdTson

Według RMF24 świadczyć o tym może fakt, że wypłacanie zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat 8 oraz starszych dzieci niepełnosprawnych wydłużono aż do 25 kwietnia. Taka data pojawiła się w rozporządzeniu opublikowanym w czwartek w Dzienniku Ustaw.

Reporterzy RMF24 zapytali rząd, czy data 25 kwietnia to pomyłka i usłyszeli, że nie. Decyzji o przedłużeniu zamknięcia żłobków i przedszkoli jeszcze nie ma, ale to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Rząd uzależnia otwarcie tych placówek od dwóch warunków.

bDYdTsot

Pierwszy to zatrzymanie dynamiki wzrostu liczby pacjentów z Covid-19 w szpitalach. Obecnie w szpitalach w całym kraju przebywa ponad 34 100 chorych na covid: to o mniej więcej 6 procent więcej niż przed tygodniem.

Od ministrów zajmujących się bezpośrednio walką z pandemią nasz dziennikarz usłyszał tymczasem, że te przyrosty muszą wyzerować.

Drugi warunek dla otwarcia przedszkoli i żłobków to zmniejszenie odsetka zajętych łóżek covidowych w szpitalach. Dzisiaj to dla całego kraju 74 procent, w ostatnią środę: 78 procent. I ten odsetek musi spaść poniżej 70 procent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYdTsoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
zzz
4 tyg. temu
już dawno przedszkola powinny być zamknięte dla osób które nie pracują.
Koronawirus
4 tyg. temu
Nie długo o ile nie już każda dolegliwość lub uraz to oznaka koronawirus bo za to dostają lekarze wyplate 2 raz a inny personel za...dala za grosze bo lekarz siedzi przy pacjencie aż 2 minuty a pielęgniarki i inny personel zasuwa cały dzień i się nie należy. To jest poprostu maszynka dla lekarzy do robienia kasy. Dzwonisz że boli gardło to oczywiście korona, złamana noga korona poprostu absurd .
Gość
4 tyg. temu
W żłobkach i przedszkolach też pracują ludzie,chorują drugi i trzeci raz te same osoby,zaszczepieni też chorują.zarazaja się masowo od dzieci ,zarażają swoje rodziny o tym nikt nie mówi.Placowki są otwarte.
bDYdTsoP
babcia_emeryt...
4 tyg. temu
Wszystko stoi na głowie. Ciekawa jestem jak duży jest odsetek osób wierzących w te dyrdymały które opowiada nasz nie-rząd
Magda
4 tyg. temu
Klasy 1-3 też zamknąć do końca kwietnia
...
Następna strona