Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Złoto banków centralnych wyprzedawane? Ruchy w Banku Anglii

56
Podziel się:

W Banku Anglii zdeponowane jest 5676 ton złota innych banków centralnych oraz komercyjnych, to jeden z największych zasobów na świecie. Jak wynika z informacji Bloomberga, wszystko wskazuje na to, że chcą one sprzedać część swoich zasobów. Oferowane ma być bowiem z nietypowo dużą zniżką.

Złoto banków centralnych wyprzedawane? Ruchy w Banku Anglii
W 2021 roku banki centralne zwiększyły swoje rezerwy w złocie o prawie 456 ton (Adobe Stock, ALBINMARCINIAK)

Złoto będące w posiadaniu banków centralnych jest zazwyczaj kupowane i sprzedawane między dużymi instytucjami w transakcjach dwustronnych i po cenach zazwyczaj nieprzekraczających kilku centów różnicy od kursu rynkowego.

Tymczasem, jak donosi Bloomberg powołujący się na anonimowe źródła, złoto znajdujące się w Banku Anglii oferowane było nawet o 1 dol. poniżej benchmarkowego kursu giełdy w Londynie.

To nieoficjalne informacje agencji. Według od jednego z traderów tak duża przecena może wskazywać na to, że banki centralne sprzedają dużą część rezerw, aby zwiększyć zasoby walutowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?

Według ostatnich danych Światowej Rady Złota, w 2021 roku banki centralne zwiększyły swoje rezerwy w złocie o prawie 456 ton, co jest długotrwałym trendem napędzanym przez rynki wschodzące dywersyfikujące swoje rezerwy od walut obcych - wyjaśnia Bloomberg.

wykres dla: gold.fx

Wśród znaczących nabywców znalazły się Brazylia, Tajlandia i Irlandia, która dokonała pierwszego zakupu złota od 2009 roku.

W Banku Anglii zdeponowane jest 5676 ton złota innych banków centralnych oraz komercyjnych, to jeden z największych zasobów na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Waldek 14l
2 lata temu
dzień przez napaścią rosji na Ukrainę złoto kosztowało 7500 zł za uncję, a dziś jest to cena 8700 zł za uncję. Tak wygląda inflacja w Polsce.
Koleszka
2 lata temu
Rozumiem, że to przecena o tego 'one dollar' - co to niegdyś miał pokrycie w złocie... Tautologia :). W takim wypadku kupuję :). 20 dolarów w złocie - za 19 dolarów ;)
232xx
2 lata temu
Ludzie uciekają przed inflacją i dewaluacją złotówki, inwestują w giełdę, waluty obce, kryptowaluty, złoto i nieruch., ludzie budują lub kupują pod wynajem. Na wynajmie da się zarobić, ale głównym problemem jest to, że u nas chroni się najemcę, który nie płaci - złodzieja i oszusta, a właściciel traktowany jest jak bogacz-wyzyskiwacz. Jak ktoś nie wywiązuje się z umowy i naraża innego na straty, powinien być wywalony na zbity pysk. Dlaczego nikt nie pomyśli, że ktoś wynajmujący (właściciel) może być bezrobotny, chory itd, a ma np. mieszkanie po rodzicach, które jest jego jedynym źródłem dochodu. Ma niepracującą żonę i chore dziecko. I musi do tego utrzymywać oszusta. Polecam przeczytac na lotdocelu pl artykuł pt. Jak dobrze wynająć mieszkanie i uniknąć problemów z najemcami? – są tam też dostępne dokumenty najmu
scds
2 lata temu
Giełdy, inwestowanie… zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem. Można inwestować by co roku średnio mieć 10-12%. Bez dużych wahań kapitału? Przeczytajcie sobie ksiazkę pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Jest o inwestowaniu w akcje, obligacje, fundusze ETF, złoto, nieruch. Świetnie opisuje podstawy tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia.
erni
2 lata temu
Czy to złoto sprowadzone z Anglii jest jeszcze u nas, czy zostało sprzedane?
...
Następna strona