Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZM Henryk Kania wciąż z problemem. 886 mln zł straty po trzech kwartałach

198
Podziel się:

Ważą się losy jednego z największych producentów wędlin w Polsce. Zakłady Mięsne Henryk Kania borykają się z poważnymi problemami finansowymi.

Henryk Kania jest pod kreską.
Henryk Kania jest pod kreską. (iStock.com)
bFeuEbyZ

Ostatni raport spółki Zakłady Mięsne Henryk Kania nie napawa optymizmem. Jeden z największych producentów wędlin w Polsce wciąż ze stratą. Firma jest w restrukturyzacji. Po 3 kwartałach między 1 stycznia a 30 września 2019 roku przychody netto ze sprzedaży wyniosły niecałe 392 tys. zł.

W tym okresie straty netto spółki sięgnęły blisko 886 tys zł. Koszty działalności w związku z problemami (m.in. rosnący dług) są coraz większe, a wpływy ze sprzedaży maleją.

bFeuEbzb
Zobacz także: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Wobec ZM Henryk Kania toczy się w tej chwili wiele postępowań ze strony urzędników prokuratury, CBŚ i innych organów kontrolnych. W związku z utratą przez spółkę płynności i zdolności do regulowania zobowiązań jest ona w trakcie restrukturyzacji.

Jednak problemy ma nie tylko Henryk Kania, ale również inny producenci.

bFeuEbzh

- Rentowność branży od kilkunastu już lat liczymy na poziomie od zera do 2,5 procenta - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. - Ostatnie lata pokazują, jak duże są wahania cen na rynku surowca. Ostatnie miesiące pokazały, że ceną surowca w Europie rządzi rynek chiński. Tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu na to, co wydarzy się na naszym rynku. Myślę, że tego nie da się uregulować - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeuEbzC
KOMENTARZE
(198)
Darek
2 lata temu
Napiszę tak sytuacja z ZM HK podobna do sytuacji Pana Romana Kluski i Optimusa . Proponuję obejżeć na YT Roman Kluska świadectwo !!!!!!!
lulu
2 lata temu
Jak można się dorabiać na zabijaniu zwierząt i oglądaniu ich cierpienia .....
DOCIEKLIWY
2 lata temu
Kiedyś komuś spodobały się ZM Olewnik, teraz zapewne spodobały się Kani.Trzeba zniszczyć i przejąć za darmo. Tak działa mafia pis
bFeuEbzD
stop bzdurom ...
2 lata temu
Mam nieodparte wrażenie że ten tekst już czytałem. Nawet błędy są te same. Zatem strata wyniosła 886Mln jak w temacie czy 886tys jak w treści. Sprzedaż na poziomie 392tys czy może 392Mln. W sumie to może się czepiam, co to za różnica Mln czy tys. cyfry te same... SŁA BIU TKO. 2- za chęci :(
StopHejtowi
2 lata temu
artykuł do bani.....
...
Następna strona