Notowania

ZM Kania bez pieniędzy? Bank Handlowy wyjaśnia

Producent wędlin twierdzi, że wypowiedziano mu umowę kredytu. "Te informacje są częściowo nieprawdziwe" – odpowiadają przedstawiciele banku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zakłady Mięsne Henryk Kania mają 833,2 mln zł długu (Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)

"W nawiązaniu do komunikatu opublikowanego przez Zakłady Mięsne Henryk Kania SA z dnia 6 czerwca 2019 na temat wypowiedzenia umów kredytowych przez Bank Handlowy w Warszawie SA, wskazujemy, że przekazane tam informacje częściowo nie pokrywają się ze stanem faktycznym" - podał bank w oświadczeniu.

Obejrzyj: Uwaga! Sanepid ostrzega. "Czytajmy etykiety. Upały to zmora dla żywności"

Producent twierdził, że przyczyną wypowiedzenia kredytu na ponad 67 mln zł miała być utrata zdolności kredytowej i zagrożenie upadłością. Pieniądze miały pójść na spłatę wierzytelności wobec Millenium Banku oraz 45 mln zł kredytów w mBanku. W konsekwencji firma miała siedem dni na spłatę kredytu.

Zakłady Mięsne Henryk Kania mają 833,2 mln zł długu, złożyły wniosek o przyśpieszone postępowanie układowe. Kania to główny dostawca wędlin do Biedronki i największa sieć sklepów w Polsce jest głównym odbiorcą produkcji. Przez lata ZM Kania liczyły zyski, aż do pierwszego kwartału 2019.

Pierwszy kwartał tego roku zakończyły ze stratą 9,9 mln zł. W stosunku do roku poprzedniego przychody ze sprzedaży spadły o ponad 38 tys. zł. Firma do końca czerwca musi spłacić w sumie około 200 mln zł. zobowiązań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2019

AlabamaPrzychody spadły o 38 tys. zł? Coś chyba jest nie tak z tą kwotą ...

07-06-2019

nickTak to jest jak sie z Biedronką interesy robi.

07-06-2019

cudowny833 mln zł długu czyli szykuje sie znowu jakiś gigantyczny przekręt ?

Rozwiń komentarze (7)