Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Zmarło nas mniej niż przed rokiem. Nowe dane GUS

90
Podziel się

Mimo trwającej pandemii koronawirusa z GUS płyną optymistyczne dane. W lipcu zmarło mniej Polaków niż przed rokiem. Wpływ pandemii widać w innym zestawieniu – znacznie zmalała liczba zawieranych małżeństw, spadła jednak także liczba rozwodów.

Zmarło nas mniej niż przed rokiem. Nowe dane GUS
Mniej zgonów niż przed rokiem. Nowe dane GUS (East News)
bDYAdPrF

W lipcu zmarło 33,5 tys. osób, czyli o tysiąc mniej niż w lipcu 2019 r. - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Porównując dane z latami wcześniejszymi, liczba zgonów była o pół tysiąca wyższa niż w lipcu 2018 r. i o 3 tys. wyższa niż w lipcu 2017.

bDYAdPrH

Co więcej, w kwietniu i maju tego roku liczba zgonów była nieznacznie niższa niż w tych samych miesiącach 2019 r. Z kolei w czerwcu liczba ta była wyższa - zmarło 34,5 tys. osób, a rok wcześniej było to 31 tys.

Zobacz także: Obejrzyj: Krajowy Plan Odbudowy. Emilewicz tłumaczy

GUS dane o liczbie zgonów publikuje co miesiąc, jednak dane o ich przyczynach podawane są raz w roku. Za bieżący rok pojawią się dopiero na przełomie 2021 i 2022 roku.

bDYAdPrN

Porównując dane GUS z informacjami przekazywanymi przez resort zdrowia, do końca lipca na COVID-19 zmarło w Polsce 1721 osób. (Stan na 23 września to 81 673 zakażeń oraz 2344 zgonów).

Znacznie mniej małżeństw

Te same dane pokazują drastyczny spadek liczby zawieranych małżeństw – z 24,7 tys. w lipcu 2019 do 18 tys. w lipcu tego roku.

bDYAdPrO

Co prawda po gwałtownym spadku zawieranych małżeństw na początku epidemii (w kwietniu było ich prawie trzykrotnie mniej niż rok wcześniej, a w maju czterokrotnie), od czerwca ich liczba rośnie – zawarto wtedy 14 tys. związków małżeńskich.

Podczas epidemii zmalała też liczba rozwodów. W czerwcu tego roku było ich ponad dwukrotnie mniej niż w czerwcu 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYAdPsi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(90)
mYŚLEĆzASRAŃC...
8 miesięcy temu
MNIEJ LUDZI U LEKARZA =Mniej błędów lekarskich i od razu poprawa !!!
adam
8 miesięcy temu
Między 2016-1018 pochwałem z rodziny 7 osób, Ile jeszcze ma umrzeć. Zmarli dziadkowie, bracia dziadka, od żony też stare "kuzynki" Ilość staruszków też jest ograniczona
emeryt
8 miesięcy temu
Mniej wizyt u lekarza to mniej błędów lekarskich. Błędy lekarza naprawia grabarz.
bDYAdPsj
unikajszpital...
8 miesięcy temu
Medycy maja mniej szans na błędy, to i ludzie rzadziej umierają hehehe
C' owid 19
8 miesięcy temu
A owce dalej będą wierzyć w pandemię...
...
Następna strona