Notowania

Zmiana czasu 2019 - kiedy zmiana czasu na letni? Tym razem będziemy spać godzinę krócej, czy dłużej?

Zmiana czasu 2019 coraz bliżej. Już pod koniec marca przestawimy zegarki z godziny 2 na 3. Unia Europejska przygotowała już projekt dotyczący odejścia od tradycji zmiany czasu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Zmiana czasu na letni - kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2019 – kiedy zmieniamy czas na letni?

Zmiana czasu na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku zegarki z godziny 2 na 3 przestawimy już 31 marca. Oznacza to, że w ostatni weekend marca będziemy spali godzinę krócej.

Czas letniobowiązuje do października. Zmiana czasu na zimowy dokonywana jest w ostatnią niedzielę października. W 2019 będzie to noc z 26 na 27 października. Właśnie wtedy cofniemy wskazówki zegara z godziny 3 na 2. Dzięki temu zabiegowi będziemy spali o godzinę dłużej.

Zmiana czasu 2019 – kiedy nastąpi ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu w 2019 roku wbrew oczekiwaniom nie będzie ostatnią zmianą czasu w historii. Zgodnie z projektem przygotowanym przez jedną z europejskich komisji ostatnia zmiana czasu ma odbyć się w 2021 roku. Przesunięcie daty odejścia od tradycji zmiany czasu ma związek z możliwością lepszego przystosowania się do wprowadzenia czasu zimowego lub letniego.

Projekt, na mocy którego zostanie zniesiona zmiana czasu, w marcu lub kwietniu zostanie poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Na ostatnim etapie projekt zostanie przedstawiony Radzie Europejskiej.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz