Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiana czasu 2020
11.10.2020 17:27

Zmiana czasu 2020. Czas na likwidację. Tego chcą Polacy

Jeszcze w październiku przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy. Jak pokazują badania dla money.pl, dwie trzecie Polaków ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować. Zmiana czasu 2020 okazuję się niepotrzebna?

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W nocy z 24 na 25 października po raz kolejny cofniemy nasze zegarki o godzinę, przechodząc z czasu letniego na czas zimowy.

Jak pisaliśmy w portalu money.pl, wprowadzenie zmiany czasu miało na celu oszczędności na energii zużywanej na oświetlenie. Problem w tym, że ostatnie badania wskazują, iż owe oszczędności są obecnie znikome, co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła, co sprawia, że za oświetlenie płacimy mniej.

Zmiana czasu 2020. Polacy mówią "nie"

Pomysł rezygnacji ze zmiany czasy nie jest nowy. Od dwóch lat słyszymy, że państwa Unii Europejskiej mają z niej zrezygnować. Propozycja wyszła z Parlamentu Europejskiego, który wezwał Komisję Europejską do oceny obecnie funkcjonującego rozwiązania. Komisja przeprowadziła konsultacje, zbierając 4,6 mln odpowiedzi, z czego ponad 80 proc. było za zniesieniem zmiany czasu.

Badania pokazują, że większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2020

hhhhhhhzmiana czasu,to maluteńki pikuś, w porównaniu ze zmianą faceta Margoł, w kobietę

11-10-2020

BolekZOSTAWIC LETNI

11-10-2020

polak4.6 miliona z 40milionowego narodu to nie jest większość

Rozwiń komentarze (84)