Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
JKC
|

Zmiana czasu 2020. Czas na likwidację. Tego chcą Polacy

90
Podziel się:

Jeszcze w październiku przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy. Jak pokazują badania dla money.pl, dwie trzecie Polaków ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować. Zmiana czasu 2020 okazuję się niepotrzebna?

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?
Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki? (East News)

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

W nocy z 24 na 25 października po raz kolejny cofniemy nasze zegarki o godzinę, przechodząc z czasu letniego na czas zimowy.

Jak pisaliśmy w portalu money.pl, wprowadzenie zmiany czasu miało na celu oszczędności na energii zużywanej na oświetlenie. Problem w tym, że ostatnie badania wskazują, iż owe oszczędności są obecnie znikome, co wynika np. z rosnącej wydajności źródeł światła, co sprawia, że za oświetlenie płacimy mniej.

Zmiana czasu 2020. Polacy mówią "nie"

Pomysł rezygnacji ze zmiany czasy nie jest nowy. Od dwóch lat słyszymy, że państwa Unii Europejskiej mają z niej zrezygnować. Propozycja wyszła z Parlamentu Europejskiego, który wezwał Komisję Europejską do oceny obecnie funkcjonującego rozwiązania. Komisja przeprowadziła konsultacje, zbierając 4,6 mln odpowiedzi, z czego ponad 80 proc. było za zniesieniem zmiany czasu.

Badania pokazują, że większość Polaków opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Dwie trzecie z nas ma dość zmiany czasu i chciałoby z niej zrezygnować - wynika z badania w panelu Ariadna dla WP i money.pl. Wśród naszych rodaków więcej jest zwolenników czasu letniego.

Okazuje się, że 66 proc. ankietowanych w panelu Ariadna opowiada się za rezygnacją ze zmiany czasu. Co piąty badany nie ma zdania, a zaledwie 14 proc. chciałoby nadal przestawiać zegarki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(90)
emeryt 72
3 lata temu
Od paru lat gadaja o likwidacji zmiany czasu i nic z tego nie wychodzi tak jak gadka o Obajtku nie ma fachowca ktory powiedzialby od jutra likwidujemy zmiany czasu i to zmienil a gadaja tylko o hektarach premiera ktore nabyl za liche pieniadze od kosciola i dalej nic co to za Panstwo ktore nie potrafi podjac wlasciwej decyzji zgodnej z Fachowcami .. Lepiej sie kłócic z opozycja kto tu jest wazniejszy.
Jaś
3 lata temu
Znieść zmianę czasu kategorycznie.
HIMURA
3 lata temu
zostawić letni czas
UTC+2 to nasz...
3 lata temu
Jeszcze tylko powrót do czasu naturalnego w ostatnią niedzielę marca 2021, po czym latem mija termin ostatniego rozporządzenia Prezesa RM o czasie urzędowym. Od kolejnego zależy czy będą następne, sezonowe zmiany, czy już nie.
Aaa
3 lata temu
Powinien zostać czas letni
...
Następna strona