Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kiedy zmiana czasu
19.09.2020 16:37

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Podpowiadamy, kiedy dokładnie trzeba przestawić zegarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Czas letni obowiązuje w Polsce przez 7 miesięcy, a zimowy przez 5. Tym samym zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się w ostatni weekend października.

Z 24 na 25 października przesuniemy zegarki z godziny 3 na 2. Oznacza to także, że dzięki temu będziemy mogli nacieszyć się nieco dłuższym snem.

Zmiana czasu 2020. Czas letni i czas zimowy

Pomimo odrobiny dłuższego snu, zmiana czasu z letniego na zimowy oznacza, że dni będą coraz krótsze.
Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2020

jfgyrez 24 na 25 października polacy powinni przestawić się na skasowanie pis-u

19-09-2020

Cudaczek WyśmiewaczekO zmianie czasu zawsze warto przypomnieć miesiąc wcześniej. Wolę nie myśleć co by było, gdyby ktoś położył się dziś spać nieświadomy, że w nocy z 24 … Czytaj całość

19-09-2020

colaKiedy w końcu skończy się to bezsęsowne przstawianie zegarka.

Rozwiń komentarze (111)