Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
JKC
|

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?

111
Podziel się:

W Polsce zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Zbliża się zmiana czasu z letniego na zimowy. Podpowiadamy, kiedy dokładnie trzeba przestawić zegarki.

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy?
(East News)

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Czas letni obowiązuje w Polsce przez 7 miesięcy, a zimowy przez 5. Tym samym zmiana czasu z letniego na zimowy odbędzie się w ostatni weekend października.

Z 24 na 25 października przesuniemy zegarki z godziny 3 na 2. Oznacza to także, że dzięki temu będziemy mogli nacieszyć się nieco dłuższym snem.

Zmiana czasu 2020. Czas letni i czas zimowy

Pomimo odrobiny dłuższego snu, zmiana czasu z letniego na zimowy oznacza, że dni będą coraz krótsze.
Zmiana czasu brana jest pod lupę na stronie Głównego Urzędu Miar. Znajduje się tam podsumowanie jej wad i zalet. Wśród głównych argumentów za porzuceniem zmiany czasu wymienia się rozwój społeczeństwa oraz postępującą elektryfikację, które sprawiają, że przepisy o przestawianiu zegarków uznawane stały się zbędne, wręcz archaiczne.

Przypomnijmy przy okazji, że w marcu zeszłego roku Parlament Europejski zagłosował "za" za zniesieniem zmiany czasu. Europosłowie chcieli, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które wolą zachować czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(111)
Marta
4 lata temu
A MIAŁO JUŻ NIE BYĆ ZMIANY CZAU !!!!! i w tej kwestii też ściema
pan
4 lata temu
Sztuczny problem !!! Zmiana czasu jest ok bo dostosowuje nasze funkcjonowanie do wczesniejszego i pózniejszego wschodu i zachodu słońca i w lecie wydłuza dzień w kierunku wschodu !!
Brumba
4 lata temu
Przestawianie zegara do tyłu jest bezsensem! krótki zimowy dzień robi się jeszcze krótszy. To podobno dla tych wstających na siódmą do pracy, żeby mieli rano widno. Zauważcie tylko, że z tego wcześniejszego światła o poranku korzysta raczej niewielka część społeczeństwa musząca tak wcześnie zaczynać pracę i będącą czynną o poranku. A wcześniejszy zmierzch uderza już w 100% ludzi, bo o 16 czy 17 kiedy jest już ciemno zimą to każdy jest jeszcze czynny. A po co latem jasne niebo o 22? Ale wiadomo - jeszcze się nie urodził...
kola
4 lata temu
Głównie w tej sprawie utworzono Unię Europejską.
Egon
4 lata temu
Zimowy jest naturalnym czasem obowiązywał póki jakiś mondry nie zaczoł z nudów bawić się zegarkiem i taki powinien obowiązywać słońca się nie da przyśpieszyć
...
Następna strona