Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Zmiana czasu na letni. Sprawdź, kiedy nastąpi i co ona oznacza dla pracowników na nocnej zmianie

0
Podziel się:

Zmiana czasu na letni zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy ona nastąpi i co będzie oznaczać dla pracowników na nocnej zmianie.

Zmiana czasu na letni. Sprawdź, kiedy nastąpi i co ona oznacza dla pracowników na nocnej zmianie
Zmiana czasu na letni. Sprawdź, kiedy nastąpi i co ona oznacza dla pracowników na nocnej zmianie (iStock.com)

Zmiana czasu na letni - kiedy nastąpi?

Tradycyjna zmiana czasu wkrótce odejdzie do lamusa. Decyzją Parlamentu Europejskiego nasze zegarki po raz ostatni przestawimy jednak dopiero najpóźniej w październiku 2021 r. Do tej pory tradycyjnie będziemy przestawiać nasze zegarki z czasu zimowego na letni i odwrotnie.

Najbliższa zmiana czasu nastąpi z w nocy z soboty 30 na niedzielę 31 marca br. W tę jedną noc będziemy spali o godzinę krócej, ponieważ wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2:00 na 3:00.

Do czasu zimowego wrócimy natomiast w październiku, a dokładnie z soboty 26 na niedzielę 27 października br.

Zmiana czasu - co będzie oznaczała dla pracowników na nocnej zmianie?

Zmiana czasu z zimowego na letni sprawia, że w tę jedną noc śpimy o godzinę krócej, a niektórzy z nas - pracują. Pracownikom w tych godzinach, czas pracy zostanie skrócony o godzinę, chyba że pracodawca zdecyduje się wydłużyć tę zmianę - informuje "Rzeczpospolita".

Skrócenie czasu pracy nie może skutkować jednak zmniejszeniem stałego miesięcznego wynagrodzenia za marzec. - Przyczyna niedopracowania nie leży bowiem po stronie pracownika, lecz wynika z obowiązującego prawa. Konsekwencje tego stanu rzeczy obciążają pracodawcę, a nie zatrudnionych - czytamy w dzienniku. Pracodawca może jednak wydłużyć nocną zmianę, wówczas "nie będzie musiał płacić za niedopracowaną godzinę".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)