Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Zmiana koloru fotoradarów? Odpowiedź resortu jest jednoznaczna

4
Podziel się:

Resort infrastruktury nie zamierza wprowadzać przepisów zmieniających kolor fotoradarów - poinformowało ministerstwo. Zmiany koloru fotoradarów postawionych na zabytkowym moście Poniatowskiego chciał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Zmiana koloru fotoradarów? Odpowiedź resortu jest jednoznaczna
WARSZAWA, 20.07.2020. ZDJECIE ILUSTRACYJNE; n/z FOTORADAR FOT / FOTONEWS (MAREK KONRAD / FotoNews / Forum, RM, MAREK KONRAD / FotoNews / Forum)
bECovwPV

Konflikt o lokalizację i wygląd zamontowanych już szaf fotoradarów na zabytkowym moście Poniatowskiego toczy się już od ponad tygodnia.

Zdaniem władz Warszawy, urządzenia są zbyt jaskrawe i nie pasują do zabytkowej budowli. Wiceprezydent Warszawy napisał w tej sprawie list do resortu infrastruktury. Na zmiany w przepisach nie ma jednak co liczyć.

- W ocenie Ministerstwa Infrastruktury dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym obudowy stacjonarnych urządzeń rejestrujących powinny być widoczne dla kierującego pojazdem z dostatecznej odległości, dlatego nie planujemy zmiany przepisów określających barwę obudów tych urządzeń - informuje rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś.

bECovwPX
Zobacz także: Koniec umów śmieciowych? Polski Ład da nowe narzędzia Inspekcji Pracy do ich eliminowania

Fotoradary na Moście Poniatowskiego budzą wątpliwości nie tylko w ratuszu. Mazowiecki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki zawnioskował o zmianę ich lokalizacji, tłumacząc, że nie znał ich dokładnego położenia.

ZDM odpowiedział, że "Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków prawie rok temu wydał zgodę na montaż fotoradarów na moście i na wiadukcie w zakresie i sposobie wykonania określonym w programie robót, który był załącznikiem do tej zgody, i w którym jest zarówno ich wygląd, jak i mapa z lokalizacją".

bECovwQd

"Wygląd fotoradarów i ich ulokowanie w stosunku do jezdni określają przepisy. Nie są ładne, ale przez lata wszyscy zawsze chcieli, by były jak najbardziej jaskrawe. No to w przepisach są" – napisał na Facebooku Zarząd Transportu Miejskiego.

Radary na moście Poniatowskiego usytuowane są po obu brzegach Wisły. Gdy już zaczną działać, kierowcy jadący w kierunku Pragi będą musieli na nie uważać przy wieżycy, następnie nad ul. Solec, a także nad Wisłą. Na pasie dla jadących z Pragi w kierunku centrum pierwszy fotoradar będzie fotografował pojazdy przekraczające prędkość przed Wybrzeżem Szczecińskim, następny niemal na wysokości lewego brzegu Wisły, a ostatni nad ul. Kruczkowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECovwQy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Architekt
4 miesiące temu
Fotoradary trzeba po prostu USUNĄĆ z Mostu Poniatowskiego ...
Realistycznie
4 miesiące temu
Pewnie ktoś ma w rodzinie fachowca który by to przemalował za jakąś okrągła sumkę i stąd te absurdalne pomysły. Każdy kto jest blisko rzadzacycu chce wydoić budżet jak tylko się da.
czytelnik
4 miesiące temu
No Panie konserwator, jak Pan taką odpowiedź daje w sprawie, to sam Pan pod sobą dołki kopie. Dzięki Pana wypowiedzi mamy już jasny obraz panskiej "rzetelne"j pracy i "zaangażowania" na tak odpowiedzialnym stanowisku. Jak czytamy, podsunięto Panu pod nos dokumentację ze szczegółowym opisem, lokalizacją urządzeń oraz wnioskiem o wyrażenie zgody na montaż urządzeń na zabytkowej budowli, Pan machnął długopisem akceptację a teraz kiedy powstał spór Pan konserwator zabytków twierdzi, że nie miał wiedzy o lokalizacją urządzeń. Istny absurd pańskich twierdzeń. Taka myśl mnie naszła, że jak przerasta kogoś stanowisko, na którym pracuje, to może czas je zmienić, nie męczyć się dłużej i użerać z tymi co chcą oszpecić zabytki, które Pan konserwator tak bardzo chroni i angażuje się w projekty mu przedstawiane.
bECovwQz
smutne
4 miesiące temu
Umarł chiński miliarder Zuo Hui w wieku 50 lat a nasi nie.