Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiana sygnału DVB-T. "Poprawi zasięg w telefonach"

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) zmienia pasmo. Teraz posłuży sieci mobilnej, to może wywoływać zakłócenia w odbiorze telewizji. - Nie dotarły do mnie informacje, jakoby migracja pasma negatywnie wpłynęła na sygnał nadawczy telewizji. Faktycznie następuje migracja pasma 700 MHz, które do tej pory było wykorzystywane do nadawania telewizji właśnie. Sama telewizja się cyfryzuje, zostanie zmigrowana na niższy zakres, a wolne pasmo zostanie wykorzystane przez systemy mobilne. To bardzo dobre częstotliwości, bo mają duży zasięg i są efektywne - powiedziała w programie "Money. To się liczy" wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. - Zgodnie z wiążącymi nas umowami międzynarodowymi, pasmo 700 MHz najpóźniej w połowie 2022 roku w całości będzie przeznaczone na systemy mobilnym, jednak już teraz nie możemy zagłuszać krajów sąsiadujących, więc musieliśmy się dostosować - dodała.

57 reakcji
10
40
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
Zorientowany
2 lata temu
ostrzegamy przed oszustem i złodziejem t...mobil . to przefarbowany złodziej ptc era
gojgoj
2 lata temu
- to dlaczego np. Holandia przeciaga w czasie te inowacje . holandia jest przeciwko . to jest cos co jest nieuniknione i ktos mimo wszystko wdrozy to na caly swiat . bedziemy miec nowe choroby , tak zwane cywilizacyjne , nieuleczalne .
Zorientowany
2 lata temu
ostrzegamy , złodziej i oszust t....mobil to przefarbowany złodziej ptc era
a kuku
2 lata temu
do tej ciuni co nic nie wie i nic nie slyszala ; twoi szefowie dokladnie wiedza ile procent spoleczenstwa zostalo pozbawionych czesci pr. TV , i maja ten problem gleboko w powazaniu ( zajeci sa przeliczaniem kasy w zaciszu swoich gabinetow) . w razie czego doradza - kup sobie obywatelu nowy telewizor ( od producentow tv tez dostana prowizje).
mux
2 lata temu
ja zgłosiłem, że zanikł całkowicie mux 8 i jak narazie cisza, ciekawe ile jeszcze takich sytuacji jest