Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w NIK. Nowy dyrektor generalny

7
Podziel się

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś odwołał dyrektora generalnego Andrzeja Stycznia.

Zmiany w NIK. Nowy dyrektor generalny
Banaś (east news, Jastrzebowski, REPORTER)
bDYACtxh

Styczeń został dyrektorem generalnym NIK jeszcze za czasów poprzedniego prezesa, Krzysztofa Kwiatkowskiego.

"Marian Banaś, Prezes NIK, po uzyskaniu zgody Pani Marszałek Sejmu Elżbiety Witek odwołał z dniem 6 sierpnia 2020 Dyrektora Generalnego NIK Andrzeja Stycznia i powołał na to stanowisko Janinę Bielak" - czytamy w komunikacie NIK zamieszczonym na Twitterze.

bDYACtxj

Wniosek o zgodę na odwołanie dyrektora Marian Banaś złożył w lipcu. Janina Bielak, która zastąpi na stanowisku Andrzeja Stycznia, pracuje w NIK od ośmiu lat.

Wcześniej pełniła obowiązki dyrektora w dziale rachunkowym. Była też doradcą i kontrolerem.

Roszady personalne trwają w Najwyższej Izbie Kontroli od maja. W połowie lipca Marian Banaś zdecydował się odsunąć Tadeusza Dziubę od nadzoru nad kontrolami.

"Aby zagwarantować niezależność kontrolerom NIK, Prezes Marian Banaś podjął decyzję o odsunięciu wiceprezesa Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami" - poinformował NIK za pośrednictwem Twittera.

bDYACtxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Tawil
9 miesięcy temu
Kibicuje Panu.
jerzy
9 miesięcy temu
hm...jak to jest..? taki niby konflikt z partią rządzącą a zgoda na odwołanie dyrektora została wydana.....przez opozycję..? czy przez rządzących...??
Joanna K.
9 miesięcy temu
Panie Marianie, teraz przewietrz pan doły - przecież pan wie, ze nawet najlepsza "góra" nie poradzi, jeśli na dole trzaska.
bDYACtxL
alberta
9 miesięcy temu
I bardzo dobrze ! Ma prawo ustawiać sobie kadrę bo jak nie ustawi to Go zniszczą. Niech jeszcze dobrze " poszpera", a znajdzie nie jednego krecika w tzw niższych kadrach.
Janusz
9 miesięcy temu
Dobrze że p. Banaś robi porządki w NIK-u. Najlepiej uwolnić się od politykierów. A szczególnie od PIS-owców. Gratuluję.