Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Zmiany w Tauron Polska Energia S.A. Po trzech miesiącach prezes zarządu rezygnuje ze stanowiska

67
Podziel się:

Paweł Strączyński, prezes zarządu w Tauronie, odchodzi. Funkcję będzie pełnił jeszcze tylko do 21 lipca.

Zmiany w Tauron Polska Energia S.A. Po trzech miesiącach prezes zarządu rezygnuje ze stanowiska
Paweł Strączyński, prezes zarządu w Tauronie, odchodzi. (PAP, PAP/Rafał Guz)
bFexQeBN

Zmiany na szycie w energetycznej spółce mają się dokonać za niecałe trzy tygodnie. Odchodzi dotychczasowy prezes zarządu Tauron Polska Energia S.A.

Spółka przekazała decyzję Pawła Strączyńskiego w komunikacie w piątek wieczorem.

Zobacz także: Biznes ma plan na czwarta falę. "Bunt na pokładzie"
bFexQeBP

"Emitent informuje, że 2 lipca 2021 r. otrzymał rezygnację Pana Pawła Strączyńskiego z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Emitenta ze skutkiem na koniec dnia 21 lipca 2021 r." - brzmi oficjalna informacja.

Nie podano powodu, dla których prezes zdecydował się zrzec stanowiska. Zwłaszcza, że pełnił je zaledwie trzy miesiące.

bFexQeBV

Prezesem zarządu Tauronu został po tym, jak przeszedł z PGE Polska Grupa Energetyczna 1 kwietnia. Wcześniej od listopada 2018 r. do lutego 2020 r. był wiceprezesem zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFexQeCq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
Trzy
7 miesięcy temu
Zasady umów są na stronie taurona
Trzy
7 miesięcy temu
W razie rozwiązania umowy może być przyznana odprawa w wysokości nie wyższej niż trzykrotność wynagrodzenia miesięcznego pod warunkiem pełnienia funkcji przez co najmniej 12 miesięcy przed rozwiązaniem umowy. To samo zakaz konkurencji - musiałby być prezesem co najmniej 6 miesięcy. WIĘC NIE BĘDZIE ANI ODPRAWY ANI ZAKAZU KONKURENCJI
zokrajni
7 miesięcy temu
To soczewka "dobrej zmiany". Niecałe 3 miesiące pracy P. prezesa i średnia ponad milion za m-c pracy. Musi być "wyjątkowym" menagerem. Chciałbym tylko poznać efekty pracy prezesa TAURON-a uzasadniające takie wynagrodzenie. Jeden dotyczy TAURON - Ciepło, GDZIE odwołał telefonicznie wyjątkowego prezesa, dwukrotnego finalistę "Pracodawca Przyjazny Pracownikom", który w ciągu 6 lat wyprowadził spółkę z wielkiego zadłużenia przynoszącą straty na firmę nowoczesną przynoszącą zyski (może prezes TC nie zgodził się na spadochroniarzy, czy na zadłużenie spółki by ratować TAURON PE?). Pod kolejnymi rządami prezesów TAURON PE akcje spadają, a Pracownicy co roku tracą na wynagrodzeniach (nie dostają nawet rekompensaty wynikającej z inflacji, nie mówiąc o partycypowaniu we wzroście gospodarczym!)! Może najwyższy czas zatrudnić FACHOWCA NA PEŁNĄ KADENCJĘ?
bFexQeCr
Zobaczycie
7 miesięcy temu
Na jego miejsce wskoczy gwiazda Dziubałtowski
mmmmmmm
7 miesięcy temu
trzeci dzień o tym bazgrolą i co z tego poszedł wsdzą nowego i pozamiatane.
...
Następna strona