Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Znamy koszty przygotowania wyborów na 10 maja

5 mln złotych na druk pakietów, 10 mln na przygotowania w Poczcie Polskiej - tyle, jak podaje RMF 24, miały kosztować korespondencyjne wybory prezydenckie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Wybory się nie odbędą, ale pieniądze wydano.

Jak podają reporterzy RMF FM, wydrukowanie kart do głosowania miało kosztować co najmniej 5 mln złotych. Dwa razy tyle miały pochłonąć przygotowania Poczty Polskiej do przeprowadzenia korespondencyjnych wyborów.

Chodzi przede wszystkim o koszty pakowania pakietów wyborczych, transportu i magazynowania dokumentów.

To szacunkowe koszty. Do tej pory nie podpisano żadnej umowy, a szczegóły były dopiero uzgadniane.

Oglądaj też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

"Skarb Państwa na razie nie wydał nic w tej sprawie. W tej chwili trwają negocjacje pomiędzy PWPW i pocztą, a właściwymi ministerstwami dotyczące zawarcia umów zgodnie z dyspozycją, jaką wydał premier Mateusz Morawiecki w swoich decyzjach, ale te umowy jeszcze nie zostały zawarte" - powiedział wicepremier Jacek Sasin na antenie RMF FM.

Ile dokładnie kosztowało przygotowanie wyborów Sasin nie chciał powiedzieć. Zapewniał jednak, że pieniądze, które do tej pory wydano, nie będą zmarnowane.

"Będą to materiały wyborcze, których użyjemy w wyborach, do których dojdzie" - przekonywał.

Ze względu na pandemię koronawirusa i polityczne zawirowania wiadomo, że wybory rozpisane na 10 maja się nie odbędą. Rządzące PiS do końca próbowało przeforsować głosowanie korespondencyjne, ostatecznie Jarosław Kaczyński porozumiał się z Jarosławem Gowinem, że Sąd Najwyższy będzie musiał orzec nieważność wyborów, będzie też ogłoszony nowy termin.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wybory 2020, poczta polska, koronawirus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2020

LisPiszecie ile miały kosztować wybory na 10 maja/wiarygodne?/sensacja,a nie pisaliście i nie piszecie ile kosztował /Kaprys Komorowskiego na odchodne ?/ … Czytaj całość

08-05-2020

WYBORCATeraz każdy się broni po idiotycznej decyzji bezprawnego przygotowywania wyborów. Kto polecił? kto przeprowadzał? Pan Morawiecki i Sasin w głównych … Czytaj całość

08-05-2020

PolakNie interesują mnie wybory kopertowe na poczcie. Prawdziwy Polak i patriota powinien głosować osobiście przy urnie wyborczej a nie przy skrzynce … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (387)