Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów"

3
Podziel się:

Znamy już kompletne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Wśród wybranych posłów i posłanek znajduje się wiele osób, które do tej pory nigdy nie zasiadały w parlamentarnych ławach. Są też i tacy, którym wyborcy "podziękowali" za dalsze sprawowanie mandatów, nie wybierając ich na kolejną kadencję. Dotyczy to m.in. kilku rozpoznawalnych polityków.

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów"
Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów" (Agencja Gazeta, Krzysztof Ćwik)
bECpntvV

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów". Nowe twarze w parlamencie

Wśród popularnych polityków, których w zbliżającej się kadencji nie zobaczymy wśród ław sejmowych, znajdziemy m.in.: Stanisława Piotrowicza i Annę Sobecką z PiS, Marka Jakubiaka i Piotr Liroya Marca, którzy do parlamentu wchodzili ramię w ramię z Pawłem Kukizem czy Piotra Misiło z PO-KO. W przyszłej kadencji Sejmu nie znalazła się również Krystyna Pawłowicz, która już wcześniej zapowiedziała, że rezygnuje z kandydowania.

Wśród nowych twarzy w Sejmie znajdziemy m.in.: Kacpra Płażyńskiego z PiS czy Krzysztofa Śmiszka i Adriana Zandberga z Lewicy. Wśród "debiutantów" pojawią się także Iwona Hartwig czy Klaudia Jachira (obie z list PO-KO).

bECpntvX
Zobacz także: Oglądaj: Prezes ZPP: rząd Pis-u oceniamy na "czwórkę"

Po wyborach parlamentarnych wiadomo już na pewno, że Konfederacja wprowadzi 13 posłów. O ile po naprawdę drugiej rozłące z Sejmem, wraca do niego Janusz Korwin-Mikke (ostatni raz zasiadał w nim w 1993 roku), tak Grzegorz Braun po raz pierwszy zasiądzie w ławach przy Wiejskiej.

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów". Pożegnalna odprawa

Jednocześnie zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora każdemu parlamentarzyście po zakończeniu kadencji Sejmu przysługuje odprawa, jeśli nie został on wybrany. Jej wysokość sięga trzech uposażeń poselskich, czyli ok. 24 tys. zł.

bECpntwd

Na takie pożegnanie z Sejmem może liczyć m.in. Stanisław Piotrowicz z PiS. Polityk uzyskał dopiero dziewiąty wynik w swoim okręgu, skąd do Sejmu trafiło ośmiu posłów partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jak powiedział Piotrowicz w rozmowie z Wirtualną Polską, jest to decyzja wyborców, a on sam wybiera się na "emeryturę".

bECpntwe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECpntwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Donald
2 lata temu
Dlaczego pokazujecie ludzi chorych psychicznie jak ta baba!!!!!!!
Kamyk
2 lata temu
Jak tak patrzę na jej wyraz twarzy na zdjęciu, to się zaczynam na poważnie bać.
Kaszub
2 lata temu
Pani Klaudia Jachira z błyskiem w oku jest zafascynowana czy też zakochana w panu Jarosławie Kaczyńskim. Uczuciom się nie dziwię, bo to najzdolniejszy i najskuteczniejszy polityk. Pewnie już z koszykiem udał się na zakupy senatorów do PSL-owskiego supermarkietu.
bECpntwz