Notowania

wybory
15.10.2019 21:35

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów"

Znamy już kompletne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Wśród wybranych posłów i posłanek znajduje się wiele osób, które do tej pory nigdy nie zasiadały w parlamentarnych ławach. Są też i tacy, którym wyborcy "podziękowali" za dalsze sprawowanie mandatów, nie wybierając ich na kolejną kadencję. Dotyczy to m.in. kilku rozpoznawalnych polityków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów" (Fot: Krzysztof Ćwik)

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów". Nowe twarze w parlamencie

Wśród popularnych polityków, których w zbliżającej się kadencji nie zobaczymy wśród ław sejmowych, znajdziemy m.in.: Stanisława Piotrowicza i Annę Sobecką z PiS, Marka Jakubiaka i Piotr Liroya Marca, którzy do parlamentu wchodzili ramię w ramię z Pawłem Kukizem czy Piotra Misiło z PO-KO. W przyszłej kadencji Sejmu nie znalazła się również Krystyna Pawłowicz, która już wcześniej zapowiedziała, że rezygnuje z kandydowania.

Wśród nowych twarzy w Sejmie znajdziemy m.in.: Kacpra Płażyńskiego z PiS czy Krzysztofa Śmiszka i Adriana Zandberga z Lewicy. Wśród "debiutantów" pojawią się także Iwona Hartwig czy Klaudia Jachira (obie z list PO-KO).

Oglądaj: Prezes ZPP: rząd Pis-u oceniamy na "czwórkę"

Po wyborach parlamentarnych wiadomo już na pewno, że Konfederacja wprowadzi 13 posłów. O ile po naprawdę drugiej rozłące z Sejmem, wraca do niego Janusz Korwin-Mikke (ostatni raz zasiadał w nim w 1993 roku), tak Grzegorz Braun po raz pierwszy zasiądzie w ławach przy Wiejskiej.

Znane nazwiska poza Sejmem - w ich miejsce wielu "debiutantów". Pożegnalna odprawa

Jednocześnie zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora każdemu parlamentarzyście po zakończeniu kadencji Sejmu przysługuje odprawa, jeśli nie został on wybrany. Jej wysokość sięga trzech uposażeń poselskich, czyli ok. 24 tys. zł.

Na takie pożegnanie z Sejmem może liczyć m.in. Stanisław Piotrowicz z PiS. Polityk uzyskał dopiero dziewiąty wynik w swoim okręgu, skąd do Sejmu trafiło ośmiu posłów partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jak powiedział Piotrowicz w rozmowie z Wirtualną Polską, jest to decyzja wyborców, a on sam wybiera się na "emeryturę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2019

KaszubPani Klaudia Jachira z błyskiem w oku jest zafascynowana czy też zakochana w panu Jarosławie Kaczyńskim. Uczuciom się nie dziwię, bo to najzdolniejszy … Czytaj całość

15-10-2019

DonaldDlaczego pokazujecie ludzi chorych psychicznie jak ta baba!!!!!!!

15-10-2019

KamykJak tak patrzę na jej wyraz twarzy na zdjęciu, to się zaczynam na poważnie bać.

Rozwiń komentarze (3)