Notowania

ZUS zwiększył kontrolę. Cofnął wypłaty na kwotę 155 mln zł

Na L4 dorabiają lub wyjeżdżają na urlop. ZUS zabrał się za symulantów. Przeprowadził o 30 proc. więcej kontroli niż przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
155 mln zł – na taką kwotę wstrzymano lub cofnięto wypłaty osobom, które nieuczciwie wykorzystywały zwolnienia lekarskie.

155 mln zł – na taką kwotę wstrzymano lub cofnięto wypłaty osobom, które nieuczciwie wykorzystywały zwolnienia lekarskie.

Kwota jest wyższa niż przed rokiem o 9 mln zł. To efekt wzmożonych kontroli, jakie przeprowadzili urzędnicy. A ci mieli więcej pracy. Jak wynika z informacji "Faktu", kontrolerzy przeanalizowali 30 proc więcej przypadków zwolnień niż w roku poprzednim.

500+ dla seniorów i osób niepełnosprawnych nie trafi w pełnej kwocie do każdego. Niektórzy dostaną wyraźnie mniej
500+ dla seniorów i niepełnosprawnych z pułapką. Tysiące wniosków odrzuconych, Polacy dostają już... za dużo

Podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce nieuniknione. "Jedyna droga"

ZUS ma do dyspozycji nowoczesne narzędzia. Dzięki elektronicznym zwolnieniem kontroluje przebieg choroby, korzystają również z zewnętrznych firm, które prześwietlają aktywność w mediach społecznościowych – wylicza dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2019

PpCiekawe czy sprawdzali l4 policjantów i nauczycieli w trakcie protestów

08-11-2019

AsiaA ile zus cofnął świadczeń policjantom, ktorzy strsjkowali idąc na masowe zwolnienia lekarskiego karskie. W mediach mówiono o 90 procentowej absencji … Czytaj całość

08-11-2019

Niki LaudaW Urzędzie Miasta Siedlce zatrudnionych urzędasów jest około 200 osób z czego połowa zawsze na L4:) Czy ktoś z państwowego ZUS-u sprawdzi inny urząd … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (135)