Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Związkowcy Lotosu piszą do Sasina. Chodzi o gwarancje zatrudnienia po fuzji z Orlenem

21
Podziel się:

Przedstawiciele pracowników w Lotosie chcą, by minister aktywów państwowych włączył się w rozmowy. Związkowcy nie wierzą w oficjalne zapewnienia Orlenu, że nie będzie zwolnień grupowych.

Związkowcy Lotosu piszą do Sasina. Chodzi o gwarancje zatrudnienia po fuzji z Orlenem
Zdaniem związkowców, w wyniku fuzji obu koncernów pracę może stracić wiele osób. (Flickr, KPRM)
bECNRaZN

Aż 11 organizacji związkowych działających w Grupie Lotos podpisało się w liście do ministra. Jak przekonują, zgodnie z pierwotnymi założeniami porozumienie ze stroną społeczną miało być osiągnięte w ciągu 8 miesięcy.

Jednak dopiero po 11 miesiącach opublikowano tylko wstępną koncepcję, jak napisali związkowcy, "skromnego projektu porozumienia" między Grupą Lotos i PKN Orlen.

Zobacz także: Koronawirus. Przywileje dla zaszczepionych. Dr Grzesiowski zabrał głos
bECNRaZP

Czym jest ten "skromny projekt"? Mowa tu o zaledwie schemacie porozumienia. przedstawiono go związkom przy ostatnim spotkaniu przedstawiciel Lotosu i Orlenu 11 czerwca tego roku.

Jak donosi portal WNP.pl, był to jedynie techniczny szkic dokumentu porozumienia, odwołujący się do artykułu Kodeksu pracy, który oznacza przejście zakładu pracy na innego pracodawcę.

Nie ma w nim żadnych konkretów. Brakuje propozycji gwarancji czy zabezpieczeń dla pracowników Lotosu. Tymczasem to oni właśnie najbardziej obawiają się zwolnień, które mogą być wynikiem fuzji obu koncernów.

bECNRaZV

Co dalej z projektem? Teraz piłka ma być po związkowej stronie siatki. Przedstawiciele pracowników Lotosu mają teraz przedstawić swoje propozycje. By zebrać wszystkie razem, w przyszłym tygodniu zaplanowane jest spotkanie wszystkich 11 organizacji związkowych.

Do czego potrzebują wsparcia ministra Sasina? Jak dowiedział się portal WNP.pl, związki po prostu nie wierzą w słowa prezes PKN Orlen. Chodzi o zapewnienia Obajtka o tym, że nie będzie zwolnień grupowych.

Tymczasem zdaniem związkowców w wyniku fuzji obu koncernów pracę może stracić wiele osób. Dlatego chcą, by w rozmowach wziął udział minister Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECNRbaq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
ale jaja....
3 miesiące temu
sasin i gwarancje? to tak samo jak pinokio i prawda oraz pis i praworządność hehehe
Bartek
3 miesiące temu
Sasin wam obieca ha ha ha co chcecie mówcie ha ha ha
Polak
3 miesiące temu
Gwarancje zatrudnienia będą mieli PiS rzadzacy na bruku po następnych wyborach
bECNRbar
Balcerek
3 miesiące temu
Chodzi o słupy powstawiane z ramienia PO. Aha. Maja się czego bać bo nierobów sie wyrzuca.
obywatel
3 miesiące temu
P.S był w mitologii krol Midas ktory zostal ukarany przez Zeusa tak,że to co dotknął to zamieniał w złoto,p. co dotknie to zamienia w chaos.
...
Następna strona