Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Zwrot w sprawie Rafako. Spółka żąda od Tauronu niecałego miliarda złotych

74
Podziel się:

Rafako wezwało Tauron Wytwarzanie do zapłaty 606,5 mln zł, a Tauron Polską Energię o kolejne 251,1 mln zł. Spółka podała tę informację w komunikacie giełdowym. Rafako oczekuje również przeprosin za bezprawne naruszenie dóbr osobistych.

Zwrot w sprawie Rafako. Spółka żąda od Tauronu niecałego miliarda złotych
Spór dotyczy bloku 910 w Jaworznie (Tauron)

Przypomnijmy, że Rafako zamierza złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Jak zaznaczyła spółka, powodem jest wezwanie przez Tauron do zapłaty ponad 1,3 mld zł kar i odszkodowań za usterki bloku 910 MW w Jaworznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Połowa energetyki stanęła. "Ryzyko blackoutu coraz bardziej teoretyczne"

Rafako żąda pieniędzy od Tauronu

W komunikacie spółki czytamy, że Rafako wzywa Tauron Wytwarzanie o zapłatę 249,6 mln zł tytułem odszkodowania za zawinioną przez spółkę szkodę, która jest następstwem naruszenia dóbr osobistych oraz utraty możliwości pozyskania nowych zleceń. Dodatkowo Rafako żąda kwoty 319,4 mln zł tytułem odszkodowania za szkodę spowodowaną następstwem wydłużenia realizacji kontraktu.

Ponadto Rafako oczekuje przeprosin za bezprawne naruszenie dób osobistych oraz zapłaty przez Tauron Wytwarzanie 1,5 mln zł na cele społeczne.

Zwrot za naprawy

Spółka oczekuje też zapłaty przez Tauron Wytwarzanie na jej rzecz kwoty 1,45 mln zł tytułem zwrotu poniesionych przez Rafako kosztów usuwania usterek, uszkodzeń urządzeń i usuwania skutków awarii w odniesieniu do bloku, zawinionych przez Tauron Wytwarzanie i będących następstwem użycia węgla niespełniającego warunków kontraktu oraz zapłaty 34,4 mln zł tytułem waloryzacji wynagrodzenia z kontraktu.

Rafako oczekuje od Tauron PE zapłaty 249, mln zł za bezprawne naruszenie dóbr osobistych spółki oraz przeprosin za bezprawne naruszenie dóbr osobistych oraz wpłaty przez Tauron PE 1,5 mln zł na cele społeczne.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(74)
Okerlo
rok temu
Nie odpowiedni ludzie na nie odpowiednim stanowisku i dlatego te awarie.....
Inżynier emer...
rok temu
W celu rozstrzygnięcia sporu niezbędnym jest przegląd umowy zamówienia i danych wejściowych do projektu. Na podstawie tych dokumentów, analizy realizacji projektu oraz eksploatacji bloku zgodnie z warunkami technicznymi można rozstrzygnąć kto ma rację.
Ciepłownik
rok temu
Mają być budowane w Polsce elektrownie atomowe. Może Rafako jest dużym zagrożeniem dla firm zachodnich?
Cipłownik
rok temu
Jako mgr inż ciepłownictwa z wieloletnim doświadczeniem informuję, iż Rafako jest bardzo dobrą Polską Firmą z ogromnym doświadczeniem, posiadającą w Polsce najlepszych specjalistów tej branży. Komu zależy na zniesławieniu tej firmy?
Kler
rok temu
Tauron podniesie ceny i hajs na zaplate jar sie znajdzie :)
...
Następna strona