Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Od teraz zweryfikujesz dokumenty w smartfonie. Aplikacja dla małych i średnich firm

34
Podziel się:

Dzięki niej każdy przedsiębiorca będzie mógł zweryfikować dane okazywane mu przez klienta na .

Resort zapewnia, że to gwarancja, że dane po ich okazaniu nie będą gromadzone i lub przekazywane.
Resort zapewnia, że to gwarancja, że dane po ich okazaniu nie będą gromadzone i lub przekazywane. (niekverlaan/Pixabay.com)

Dzięki nowej funkcjonalności przedsiębiorcy mogą szybko i wiarygodnie zweryfikować dane klientów legitymujących się dokumentami w telefonie. Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia mWeryfikator.

Ministerstwo Cyfryzacji rozszerza możliwości wykorzystania mDokumentów także w sytuacji, gdy obywatel chce okazać swoje dane w kontaktach z biznesem.

Minister Anna Streżyńska zachęca na swoim profilu facebookowym do pobierania dostępnej w Google Play aplikacji mWeryfikator. Jak zapowiada, to aplikacja dla małych i średnich firm, mających masowych klientów jak hotele, kina czy sklepy z alkoholem.

Dzięki niej każdy przedsiębiorca będzie mógł zweryfikować dane okazywane mu przez klienta na smartfonie.

Jak tłumaczy ministerstwo, nowa aplikacja może być wykorzystywana w sytuacji, gdy sprzedający nie ma pewności, czy wiek kupującego pozwala na sprzedaż towarów lub np. potrzebuje zameldować w hotelu gościa posługującego się mDokumentami.

Korzystać z niej może każdy przedsiębiorca za pomocą smartfona z systemem operacyjnym Android w wersji 6.0 lub nowszej wyposażonego w Bluetooth, aparat fotograficzny i połączenie z internetem. By skorzystać z aplikacji przedsiębiorca nie musi mieć Profilu Zaufanego.

Ale mWeryfikator to również udogodnienie dla weryfikowanych obywateli. Dzięki niemu możemy okazać swoje dane bez konieczności spisywania, skanowania czy fotografowania dowodów osobistych.

Resort zapewnia, że to gwarancja, że dane po ich okazaniu nie będą gromadzone i lub przekazywane. Zaraz po okazaniu bowiem wszystkie informacje dot. obywatela zostają usunięte z mWeryfikatora przedsiębiorcy.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
UK news
7 lat temu
pewnie kosztowala miliony a porzytek bedzie dla 50 osob co dowodu nie nosza ...:(
wojtek
7 lat temu
czyli nie można zrobić pnintscreen?
JQM
7 lat temu
Pani minister... żadne z pani stron nie działają... to jest wielki wstyd, a nie trąbienie zwycięstwa...!!!
Apple
7 lat temu
A IOS to co?
eder
7 lat temu
się zaczyna. przedtem pokazywałem dowód i koniec. A teraz dowód z smartfonie, ktoś sprawdza czy prawdziwy. potem ja sprawdzam czy on miał prawo sprawdzić, potem sprawdzam czy mógł skorzystać, potem weryfikuję czy weryfikacja pozytywna. a potem to chyba wirusa mogę mu zainstalować aby czuwał czy ktoś nie wykorzystuje moich danych do niecnych celów. super rozwiązanie.
...
Następna strona