Notowania

wiadomości
16-12-2017 (11:32)

Od teraz zweryfikujesz dokumenty w smartfonie. Aplikacja dla małych i średnich firm

Dzięki niej każdy przedsiębiorca będzie mógł zweryfikować dane okazywane mu przez klienta na .

Podziel się
Dodaj komentarz
(niekverlaan/Pixabay.com)
Resort zapewnia, że to gwarancja, że dane po ich okazaniu nie będą gromadzone i lub przekazywane.

Dzięki nowej funkcjonalności przedsiębiorcy mogą szybko i wiarygodnie zweryfikować dane klientów legitymujących się dokumentami w telefonie. Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia mWeryfikator.

Ministerstwo Cyfryzacji rozszerza możliwości wykorzystania mDokumentów także w sytuacji, gdy obywatel chce okazać swoje dane w kontaktach z biznesem.

Minister Anna Streżyńska zachęca na swoim profilu facebookowym do pobierania dostępnej w Google Play aplikacji mWeryfikator. Jak zapowiada, to aplikacja dla małych i średnich firm, mających masowych klientów jak hotele, kina czy sklepy z alkoholem.

Dzięki niej każdy przedsiębiorca będzie mógł zweryfikować dane okazywane mu przez klienta na smartfonie.

Jak tłumaczy ministerstwo, nowa aplikacja może być wykorzystywana w sytuacji, gdy sprzedający nie ma pewności, czy wiek kupującego pozwala na sprzedaż towarów lub np. potrzebuje zameldować w hotelu gościa posługującego się mDokumentami.

Korzystać z niej może każdy przedsiębiorca za pomocą smartfona z systemem operacyjnym Android w wersji 6.0 lub nowszej wyposażonego w Bluetooth, aparat fotograficzny i połączenie z internetem. By skorzystać z aplikacji przedsiębiorca nie musi mieć Profilu Zaufanego.

Ale mWeryfikator to również udogodnienie dla weryfikowanych obywateli. Dzięki niemu możemy okazać swoje dane bez konieczności spisywania, skanowania czy fotografowania dowodów osobistych.

Resort zapewnia, że to gwarancja, że dane po ich okazaniu nie będą gromadzone i lub przekazywane. Zaraz po okazaniu bowiem wszystkie informacje dot. obywatela zostają usunięte z mWeryfikatora przedsiębiorcy.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, fintech 2017
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2017

CBMinisterstwo Cyfryzacji ostrzegam, że większość smartfonów i innych mają androida, a te mają Kaspersky Internet Security z którego wycofują się … Czytaj całość

17-12-2017

JacekA czy komuś przyszło do głowy, że NIE MA OBOWIĄZKU posiadania smartphona?! Ja NIE MAM, i mieć NIE ZAMIERZAM!!!

17-12-2017

wlodymirTo prowadzi do zniewolenia Polaków! Dlaczego podczas zaborów zawsze w Turcji oczekiwano na posła Lechistanu a nie Polski? Lechistanu ma ponad 2000 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)

Wybrane dla Ciebie