Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Państwo uderza w bitcoiny. KAS przejął 300 "koparek"

201
Podziel się:

Do walki z kryptowalutami włączyła się Krajowa Administracja Skarbowa. Jej funkcjonariusze przejęli na katowickim lotnisku 300 tzw. "koparek" do pozyskiwania bitcoinów.

Funkcjonariusz KAS z przejętą "koparką"
Funkcjonariusz KAS z przejętą "koparką" (materiały prasowe/KAS)

Do walki z kryptowalutami włączyła się Krajowa Administracja Skarbowa. Jej funkcjonariusze przejęli na katowickim lotnisku 300 "koparek" do pozyskiwania bitcoinów.

Akcja zatrzymania sprowadzanych z Chin urządzeń do "kopania" wirtualnych walut była wcześniej dokładnie zaplanowana. Funkcjonariusze KAS szukali na lotnisku w Pyrzowicach paczek zawierających "koparki" bitcoinów. Ostatecznie zatrzymali 300 sztuk tego typu urządzeń.

Zobacz także: Zobacz też, co o inwestycjach w bitcoiny sądzi prezes ING Banku Śląskiego:

Importerzy mają szansę odzyskać sprzęt?

Zatrzymany sprzęt nie spełniał wymogów polskiego i unijnego prawa. Wśród zarzutów znalazły się m.in. brak instrukcji obsługi w języku polskim czy deklaracji zgodności z wymogami dot. elektromagnetyczności. Ten ostatni zarzut potwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Choć KAS zatrzymał urządzenia, to nadal mogą trafić do obrotu. Osoby, które sprowadzały "koparki", mogą zadeklarować uzupełnienie braków w dokumentacji.

Państwowe instytucje ostrzegają

Akcja Krajowej Administracji Skarbowej zbiegła się z kampanią Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowego Banku Polskiego, które ostrzegają przed wirtualnymi walutami. "Waluty wirtualne nie są emitowane ani gwarantowane przez NBP, nie są prawnym środkiem płatniczym ani walutą, nie mogą być wykorzystane do spłaty zobowiązań podatkowych i nie spełniają kryterium powszechnej akceptowalności w punktach handlowo-usługowych" - ostrzegają NBP i KNF, które uruchomiły specjalną stronę internetową uwazajnakrypotwaluty.pl.

wydarzenie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(201)
Etheryk
10 miesięcy temu
Jestem z przyszlosci. Janusze komentujacy tego dnia mieli racje! Tak samo jak zepsuty zegarek pokazuje dobra godzine raz na dobe hehe. Gratulacje Januszki!
Adrian
5 lata temu
Zaraz biegnę do castoramy i wykupię szpadle i kilofy - jak kopać to kopać,szkoda ze zima idzie to trochę cieżko
ra
5 lata temu
"Państwo uderza w bitcoiny." Ta, Państwo tak uderzyło, że tylko spodziewać się załamania kursu. Cóż za amatorski tekst...
pu
5 lata temu
a ja myslalem ze ta krypto waluta to tylko intenetowy kod?!
Twoje imię
5 lata temu
Co za głąby kapuściane. Szkoda gadać jakimi pierdołami się te celniki zajmują.
...
Następna strona