Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bitcoin
14.12.2017 11:14

Państwo uderza w bitcoiny. KAS przejął 300 "koparek"

Do walki z kryptowalutami włączyła się Krajowa Administracja Skarbowa. Jej funkcjonariusze przejęli na katowickim lotnisku 300 tzw. "koparek" do pozyskiwania bitcoinów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/KAS)
Funkcjonariusz KAS z przejętą "koparką"

Do walki z kryptowalutami włączyła się Krajowa Administracja Skarbowa. Jej funkcjonariusze przejęli na katowickim lotnisku 300 "koparek" do pozyskiwania bitcoinów.

Akcja zatrzymania sprowadzanych z Chin urządzeń do "kopania" wirtualnych walut była wcześniej dokładnie zaplanowana. Funkcjonariusze KAS szukali na lotnisku w Pyrzowicach paczek zawierających "koparki" bitcoinów. Ostatecznie zatrzymali 300 sztuk tego typu urządzeń.

Zobacz też, co o inwestycjach w bitcoiny sądzi prezes ING Banku Śląskiego:

Importerzy mają szansę odzyskać sprzęt?

Zatrzymany sprzęt nie spełniał wymogów polskiego i unijnego prawa. Wśród zarzutów znalazły się m.in. brak instrukcji obsługi w języku polskim czy deklaracji zgodności z wymogami dot. elektromagnetyczności. Ten ostatni zarzut potwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Choć KAS zatrzymał urządzenia, to nadal mogą trafić do obrotu. Osoby, które sprowadzały "koparki", mogą zadeklarować uzupełnienie braków w dokumentacji.

Państwowe instytucje ostrzegają

Akcja Krajowej Administracji Skarbowej zbiegła się z kampanią Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowego Banku Polskiego, które ostrzegają przed wirtualnymi walutami. "Waluty wirtualne nie są emitowane ani gwarantowane przez NBP, nie są prawnym środkiem płatniczym ani walutą, nie mogą być wykorzystane do spłaty zobowiązań podatkowych i nie spełniają kryterium powszechnej akceptowalności w punktach handlowo-usługowych" - ostrzegają NBP i KNF, które uruchomiły specjalną stronę internetową uwazajnakrypotwaluty.pl.

Tagi: bitcoin, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fintech 2017, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2017

StaHBanksterska i rządowa propaganda.

14-12-2017

górnikBitcoiny kupuje się nie po to, żeby płacić nimi podatki. Kupuje się je po to, żeby NIE PŁACIĆ podatków. Jak już piszecie coś publicznie to zadbajcie o … Czytaj całość

14-12-2017

patatajA potem będziecie słuchać opowieści w stylu chłop kupił bitcoina za 20.000 dolarów i w tydzień stracił 18.000. A byli tacy co kupili więcej... To co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (200)