Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Olszewski
Krzysztof Olszewski
|

Premier Beata Szydło na Impact`17: Polska jest jak start-up

14
Podziel się:

Liczba członków polskiego rządu, którzy biorą udział w tym wydarzeniu – trzech wicepremierów, premier i ministrowie, najlepiej świadczy o tym, że dla rządu to wydarzenie jest bezprecedensowe

Premier Beata Szydło, impact`17
Premier Beata Szydło, impact`17 (Krzysztof Olszewski)

- Można podbijać świat pracując w swej małej ojczyźnie i dla małej ojczyzny. Polska nowoczesna, innowacyjna jest marzeniem naszego rządu - przekonywała premier Beata Szydło w Krakowie podczas Impact`17.

- Cieszę się, że będziemy prezentować startupy, które mają duże szanse na rynkach zagranicznych. Tego typu wydarzenia są bardzo ważne, bo polski rząd stawia na rozwój gospodarczy, a dziś nie ma rozwoju bez zwiększenia innowacyjności gospodarki – przekonywała premier Beata Szydło, otwierając sesję start4export.

To wyjątkowe spotkanie, podczas którego przed międzynarodowym jury prezentowały się najlepsze startupy zgłoszone na impact`17.

Po krótkich prezentacjach, każdy startup mógł usłyszeć jakie ma możliwości zagranicznej ekspansji swojego pomysłu. Głównym celem spotkania było również pokazanie możliwości jakie drzemią w polskich startupach

- Liczba członków polskiego rządu, którzy biorą udział w tym wydarzeniu – trzech wicepremierów, premier i ministrowie, najlepiej świadczy o tym, że dla rządu to wydarzenie jest bezprecedensowe i traktujemy je bardzo poważnie – chwaliła organizatorów premier polskiego rządu. Zapewniła, że rząd chce, żeby impact się rozwijał.

- Żeby ta konferencja w przyszłości była wydarzeniem, na które będzie się przyjeżdżało, bo nie będzie wypadało tutaj nie być. To będzie wydarzenie, które będzie kreowało naszą rzeczywistość.

Zobacz rozmowę money.pl z wicepremierem [Mateuszem Morawieckim](https://wiadomosci.wp.pl/mateusz-morawiecki-6030156813369985c):

Premier dodała, że Polska staje się jednym z najważniejszych punktów na innowacyjnej mapie świata.

- Stoicie przed szansą udziału w czwartej rewolucji przemysłowej. Nie możemy jej zmarnować. Można podbijać świat pracując w swej małej ojczyźnie i dla małej ojczyzny. Polska nowoczesna, innowacyjna jest marzeniem naszego rządu. Cieszę się, że tu dzisiaj w Krakowie jest dobry klimat do inwestowania. Zachęcam państwa do tego.

Szefowa polskiego rządu swoje przemówienie zakończyła, porównując Polskę do start-upu.

- Wprowadzamy w życie kreatywne pomysły o których wielu mówiło wcześniej, że nie da się tego zrobić. Okazuje się, że jeśli są ludzie z pasją i mają wizję to można to osiągnąć – powiedziała Szydło.

Money.pl jest jednym z głównych patronów Impact`17 w Krakowie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
AgentBolek
6 lat temu
Haha start-upy im sie marza. Droga do unowoczesnienia pastwa sa reformy oraz utworzenie mechanizu eliminujacego korupcje, nepotyzm i kolesiostwo.
tom
6 lat temu
oby nie skończyło się jak w bajce o rybaku i złotej rybce
Krzysztof137
6 lat temu
Tylko 1 na 10 start-up przeżywa, czyli, ze prezmier polskiego rządu uważa, że ma 10% szans na realizację swojego planu i to jest słuszy obraz sytuacji. W 90% PIS niszczy Polskę i doprowadza kraj do ruiny zgodnie z przyżeczeniem danym Putinowi przez TW Balbinę.
gggg
6 lat temu
"Polska jest jak start-up" - czyli jak większość startupów upadnie? Czyli premier wie, że rozwala gospodarkę od środka
Matthew
6 lat temu
Dzisiaj cała ta banda galopuje na koniu "innowacyjność" tak jakby wiedzieli co to znaczy i ile pieniędzy do tego jest potrzebne. Stawiam moje dolary przeciw orzechom, że chabeta padnie z braku weterynarza, bo zabraknie pieniędzy a cała akcja "innowacyjność" ma na celu odwrócenie uwagi od niezdarności politycznej.