Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

AUD poniżej 0.93

0
Podziel się:

W środę Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował coroczny przegląd dotyczący chińskiej gospodarki.

AUD poniżej 0.93

Ogólny wydźwięk tekstu można uznać za pozytywny, jeśli skupimy się na tym, co miało miejsce do tej pory. Działania chińskich władz, zdaniem MFW, powinny doprowadzić do osiągnięcia w tym roku zakładanej prognozy wzrostu PKB na poziomie 7.5%. Konsumpcja prywatna i rynek pracy znajdują się na dobrych poziomach i będą wspierane w kolejnych okresach przez odbicie globalnej gospodarki. Dochody mieszkańców z terenów zurbanizowanych rosły szybciej niż PKB, mocno rósł także udział usług w produkcie i zatrudnieniu.
Perspektywy dla chińskiej gospodarki na kolejne lata nie są już tak optymistyczne. Jeżeli władze nie zaczną natychmiast implementować reform mających na celu zrównoważenie gospodarki, wzrost PKB w 2020 roku ma wynieść ,,zaledwie" 3.5%. Największym zagrożeniem dla wzrostu jest spadająca efektywność inwestycji, narastający dług, istotna nierównowaga dochodów oraz kwestie środowiskowe.
Informacje negatywne dla Chin najczęściej zauważalne są na płynnych rynkach, będących bliskimi partnerami Państwa Środka. W tym wypadku Australia wydaje się być nadal najbardziej wyeksponowana na chińskie hamowanie (gro produktów eksportowanych stanowią surowce używane w budownictwie). Najprościej wyeksponować się na ewentualne osłabienie aussie poprzez amerykańskiego dolara, ze względu na wzrost amerykańskich rentowności, co drastycznie zmniejszy napływ kapitału poszukującego wyższych stóp zwrotu (hunt for yield) do Australii.
AUDUSD ustanowił lokalny szczyt 1 lipca na poziomie 0.9500, skąd rozpoczęła się początkowo płaska korekta, która teraz może przybrać na sile - zejście poniżej 0.9300 potwierdza tę tezę. Kolejna istotna strefa to 0.9200-0.9185, wspierana przez 200-sesyjną średnią kroczącą (obecnie 0.9155). Złamanie ostatniego wsparcia otworzy drogę spadkom w kierunku 0.9000.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)