Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czy peso powróci do wzrostów?

0
Podziel się:

Ostanie dane makroekonomiczne, które poznaliśmy z meksykańskiej gospodarki, na pierwszy rzut oka wyglądały optymistycznie.

Czy peso powróci do wzrostów?

Jednak po zagłębieniu się w odczyty dotyczące rynku pracy widać, że spadek stopy bezrobocia Meksyk zawdzięcza, głównie mniejszej partycypacji w rynku pracy. Widać, że rynek pracy nie przyspiesza w takim tempie w jakim można by tego oczekiwać, a oczekiwania konsumentów nie są najlepsze co przekłada się także na sprzedaż detaliczną. Co przyczyniło się do spadku presji popytowej. Dzięki temu udało się jednak powrócić do celu inflacyjnego określonego przez Bank Meksyku poniżej 4%, którego opuszczenie spowodowane było w poprzednich miesiącach głównie przez styczniową podwyżkę podatków.
Ze względu na niższy od oczekiwań popyt wewnętrzny, należy obecnie oczekiwać, że Bank Meksyku pozostawi stopy procentowe bez zmian na obecnym poziomie 3.5% nawet do końca roku. Co powinno pozytywnie wpływać na peso. Szczególnie, że w drugiej połowie roku, a szczególnie w 2015 roku, należy oczekiwać wzrostu inwestycji zagranicznych w Meksyku w związku z reformą sektora energetycznego znoszącą państwowy monopol na wydobycie węglowodorów. Jak można oczekiwać wiele amerykańskich przedsiębiorstw może być zainteresowanym wydobyciem ciężkiej ropy z zatoki meksykańskiej, pomimo boomu na wydobycie ropy ze złóż niekonwencjonalnych, ze względu na koszt przystosowania rafinerii do przerobu lekkiej ropy z nowych złóż w USA.
Obecnie meksykańskie peso porusza się wewnątrz szerokiego trójkąta i obecnie można oczekiwać próby zejścia w stronę dolnego ograniczenia. Pierwszym poziomem oporu będzie strefa 13.13-13.11, gdzie znajdują się ostanie dołki, a jej przełamanie powinno zaowocować zejściem do 200 sesyjnej średniej na 13.07. Oporem pozostają okolice 13.27, gdzie znajduje się 50 sesyjna średnia oraz górne ograniczenie trójkąta.

forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)