Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

EURGBP wyhamowuje spadki

0
Podziel się

Po ubiegłotygodniowej fali wyprzedaży na parze EURGBP, poniedziałek przyniósł wyhamowanie spadków, dające szansę na odreagowanie.

EURGBP wyhamowuje spadki
bCYKwlTV

Po ubiegłotygodniowej fali wyprzedaży na parze EURGBP, poniedziałek przyniósł wyhamowanie spadków, dające szansę na odreagowanie. Kurs w ujęciu technicznym zatrzymał się w okolicach 0.7980 tj. na dolnym ograniczeniu kanału spadkowego, w którym kurs poruszał się od marca bieżącego roku. Przebicie tego poziomu, może sprowadzić kurs w okolice 0.78, tj. do dolnego ograniczenia kanału z genezą w IV kw. ubiegłego roku. Ewentualne odreagowanie zasięgiem nie powinno przekroczyć górnego ograniczenia kanału spadkowego (okolice 0.81). Przebicie 0.8160 byłoby sygnałem do solidniejszych wzrostów.
Wczoraj światło dzienne ujrzały dane o inflacji HICP w strefie euro. Inflacja w maju spadła do poziomu 0.5% z 0.7% co było zgodne z oczekiwaniami. Inflacja bazowa zmniejszyła się z kolei do poziomu 0.7% z 1% odnotowanego w kwietniu. Dzisiaj poznamy z kolei równie istotne dane o inflacji z Wielkiej Brytanii. Konsensus rynkowy zakłada spadek inflacji konsumenckiej CPI w maju o 0.1% do 1.7% r/r. Dane kluczowe ze względu na ich potencjalny wpływ na zapowiadane w ubiegłym tygodniu przez szefa BoE Marka Carneya przyspieszenie decyzji Banku Anglii o rozpoczęciu cyklu podwyżek stóp procentowych. Równie istotna w tym kontekście będzie zaplanowana na środę publikacja protokołu z posiedzenia BoE. W dalszej części dnia ważny dla EURGBP będzie odczyt indeksu nastrojów w Strefie Euro przygotowywany przez Instytut ZEW.
W średnim i długim horyzoncie czasowym, sytuacja fundamentalna w Wielkiej Brytanii i eurolandzie przemawia za dalszym umocnieniem funta brytyjskiego wobec wspólnej europejskiej waluty. Po rozpoczęciu cyklu podwyżek stóp procentowych przez Bank Anglii dysparytet stóp powinien w dalszym ciągu pozytywnie wpływać na kurs GBP i to do czasu kiedy sytuacja w strefie euro poprawi się na tyle by EBC mógł zacząć zacieśnianie polityki monetarnej.

bCYKwlUy
KOMENTARZE
(0)